| yuhu a întrebat:

Ce inseamna Slim Shady sau The Real Slim Shady?

6 răspunsuri:
| FanMJJ a răspuns:

De fapt numlele lui adevarat este Marshall Bruce Mathers lll, cand si-a inceput cariera muzicala asa i se spunea lui slim shady big grin

| dianaxD a răspuns:

Dupa cate stiu eu slim shady e eminem.Asa iol cheama de fapthappy. The real slim shady inseamna adevaratul slim shady:d

| Cristi_Nechitoi_1984 a răspuns:

Lui Eminem ii era frica sa cante despre ce simtea. L-a creat pe Shady dar mai tarziu a incercat sa scape de el.
In When i'm Gone, Mokingbird si in tot albumul recovery. Mai sunt multe alte exemple in care el a incercat sa scape de Shady.
Funda?

| 3x3cutyv a răspuns:

Slim shady a fost un pseudonim a lui eminem acum cativa ani
cred ca venea de la faptul ca era elevul lui Dr. Dree
slim shady inseamna umbra subtire
adica era umbrit de dree
cel putin asta cred eu
oricum a facut cateva melodii in care a incercat sa scape de acest slim shady

| Kosmin19 a răspuns (pentru 3x3cutyv):

Si care au fost acele melodii happy

| Python a răspuns:

Din cate stiu eu, numele nu se prea traduc (din engleza in romana, sau invers sau oricare alte limbi). Din cate stiu eu, Slim Shady este un alter ego a lui Marshall, la fel ca Eminem, sau King Mathers. Nu stiu sigur.