| Neculai_Andrei_1989 a întrebat:

Ce inseamna un zambet cu jumatate de gura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca persoana ascunde ceea ce gandeste, mai exact o stare emotionala negativa(frica, surpriza, tristetea, dezgustul). Ma bucur ca ai observat acest microsemnal, nu multi reusesc sa il detecteze.

5 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Inseamna un zambet fals, care nu vine din inima, care vine asa, din obligatie sau politete. Bafta!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Inseamna un zambet care ascunde ceva, de obicei se rade cu jumatate de gura cand te simti cu musca pe caciula.

| Leerix a răspuns:

Un zambet fals, fortat, care ascunde ceva, nu ii convine ceva sau face misto de ceva anume, ar putea fi multe interpretari... In orice caz, nu este un zambet sincer, din suflet.

| Taduic a răspuns:

Figurat: zâmbet fals
Propriu: tic nervos sau are probleme medicale, la unele persoane paralizează muschi gurii.

| IMPLICAT a răspuns:

Inseamna ca un om serios zambeste.