| MaliceThemen a întrebat:

Ce inseamna wifi? internet gratuit pe tel? sau ce?big grin funda

2 răspunsuri:
| quazinon a răspuns:

Wifi sau dispozitiv / retea wireless face in general referinta la INTERNET fara CABLU [in aer, pe o anumita suprafata limitata]. Retelele wifi pot fi accesate de la un operator printr-un abonament lunar sau le poti gasi in moluri, cluburi, restaurante gratuit. De asemenea poti avea wi-fi gratuit acasa printr-un router wi-fi dar asta e o alta discutie.

| unstricat a răspuns:

Internet prin wireless, poate fi si gratuit nu stiu tongue