| WalterWhite a întrebat:

Eu ma un modem de internet care functioneaza la calculator, daca imi cumpar un telefon cu WiFi pot sa ma uit gratuit la internet daca sunt in aproprierea modemului?

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca e un MODEM, nu. Daca e un ROUTER WIRELESS, atunci poti sa te conectezi la net cu telefonul fara probleme. Succes!

| WalterWhite explică:

E de la ROmtelecom

| Alex a răspuns:

Daca modemul tau e dotat cu WIFI, da.

| puker a răspuns:

NU. Din pacate nu au nici o legatura (banuiesc ca e un modem usb de la Orange sau ceva.). Exista totusi posibilitatea sa dai internet connection sharing ON din laptop si sa faci conexiune wi-fi ad-hoc apoi sa conectezi telefonul...

| lavinia1994 a răspuns:

Nu neaparat!happy trebuie' sa te aflii intr-o zona care are wi fi.de ex prin centrele oraselor big grin