| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Ce iti place mai mult Rasaritul sau Apusul soarelui?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Depinde de starea sufleteasca; sunt zile in care diminetile aurii de vara imi incanta fiinta, bucuria pura si simpla a existentei ma imbata, ma cutremura frumusetea lumii si ma surprind fericita ca sunt vie in aceasta unica lume, in aceasta unica viata si multumesc destinului ca traiesc.Sunt, insa si zile in care as fi in stare sa vad 40 de asfintituri ca Micul Print pe mica sa planeta. Obosita de toate caile aceleiasi lumi, melancolica in singuratatea fiintei mele privesc asfintitul ca pe un sfarsit de calatorie si ca pe o mare dorinta de somn...trecator sau etern...

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apusul.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Rasaritul. Pentru mine simbolizeaxa inceputul. Apusul imi sugereaza sfarsitul!
@bacemi:si rasaritul il poti savura cu iubita!

| Bacemi a răspuns:

Clar apusul. Un apus trait impreuna cu iubita. E ceva nepretuit.

| shtephie a răspuns:

Imi place rasaritul soarelui mai ales pe malul marii :X cu persoana iubitahappy Inceputul unei noi zilehappy

NOname
| NOname a răspuns:

Nu sunt o persoana matinala, asa ca n-as putea sa ma bucur de un rasarit de soare la fel de mult, ca de un apus. Apusul de soare insa il traiesc la maxim.

| Xtina_8376 a răspuns:

Depinde... apusul l-as alege in momentele cand sunt cu iubitu sau cu prietenii pentru ca oriunde am fi stiu ca atunci incepe nebunia big grin si odata cu rasaritul poate sa se termine distractia... dar sunt momente cand as alege si rasaritul pentru ca poate atunci astept cu nerabdare o zi anume in care trebuie sa fac ceva "special" sau sa fie o zi speciala din viata mea big grin dar oricare ar fi rasarit sau apus sunt de 10 ori mai frumoase atunci cand le privesti de pe malul marii :X pur si simplu DE VIS :X

| Silvia a răspuns:

Apusul, pentru că răsăritul nu îl văd prea des, pe când apusul îl văd mereu.happy