| SaveTheNature a întrebat:

Mai are cineva din voi orgasm cand vine primavara? sau la rasaritul si apusul soarelui in prag de vara? Sau sunt numai eu asa de nebun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sex ai,intrucat sunt unele diferente cauzale clare, intre sexe.
Orgasmul este un fenomen complex, cu aspecte diferite, mediate de regiuni cerbale variate.Din ce spui tu, inteleg ca orgasmele sunt incontrolabile.Era bine sa mentionezi daca ele sunt sau nu lipsite de convulsii si placere.
Te sfatuesc ca, functie de frecventa lor si modul de manifestare, sa de adresezi unui specialist.Cauzele pot fi neurologice.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

laughing Imi place natura. Dar mie chiar imi place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Iti place sa si navighezi pe net.Asta nu inseamna sa ai orgasm cand deschizi PC-ul. Deci, sunt placeri si placeri. Nu cred ca nu ai inteles sensul in care am folosit acest cuvant.Indemnul meu ramane valabil, daca ce ai spus este adevarat.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Glumeam in legatura cu orgasmul..Insa sunt atat de atasat de natura incat cand vine primavara, e ca si cum s-ar vindeca o rana, iar cand vine toamna e ca si cum as produce o rana.
Si in fine cand eram mic ma jucam cu insectele de unul singur in loc sa bat mingea cu prietenii cautam insecte pe sub pietre si hraneam furnicile cu alte insecte.
Puneam semne crengilor de copac sa vad cat au crescut. Si imi faceam propria "statie meteorologica" agatand o banda de caseta in copac sa observ directia vantului si schimbarile de temperatura uletrioare. In plus aveam un caietel in care notam toate fenomenele meteo din acea zi.
Ma inrteb daca nu cumva sunt autist, intrucat ma cam integrez greu printre oameni si mai ales nu-mi place sa am colegi.Te pricepi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu as putea da sfaturi decat pe baza cunostintelor de cultura generala, si nu ca specialist.Nu cauta insa sa-ti alimentezi subconstientul cu ideea ca esti autist.In timp chiar vei deveni. Faptul ca ai preocuparile de care vorbesti si esti mai introvertit, nu este nimic grav.Fiecare avem un mod diferit de a ne manifesta socializarea.O data cu experientele vietii, te vei schimba. Daca acesta idee, cu autismul, persista, consulta un psiholog, care stie sa ti-o scoata. Numai ganduri bune!

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Domnule,am luat la cunostinta de potenta dv dar, din pacate, sint barbat si hetero pe deasupra. Sper ca vreo femeie...

| sabin89 a răspuns:

Cred ca esti putin exaltat. In viata avem si datorii, responsabilitati; pe astea ar trebui sa le punem pe primul plan. Daca suntem la scoala, sa invatam; daca am terminat scoala, sa ne facem constiincios serviciul. Sa ne implicam in treburile obstei, pentru a imbunatati lucrurile, atat cat ne sta in putinta. Sigur, e frumos si sa citesti o carte, sa vezi un film sau, asa cum ai zis, sa admiri un rasarit/ apus de soare. Dar toate cu masura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Sabine,sfaturile astea le aude el zilnic si i s-a acrit de ele.Nu d-asta a intrat el pe TPU.Trebuie sa gandim la varsta lui.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Adica 27 de ani casatorit si cu 1 copil da? sper ca ne-am inteleslaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

In tot ce ti-am spus, am plecat de la premiza ca datele furnizate de tine sunt reale.Restul iti apartine (sper ca m-ai inteles). Daca nu, injura-ma!

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum, i s-a acrit de sfaturi bune? Si atunci ce sa facem, sa-i dam sfaturi rele? (hai ca exagerez putin) Dar, stii ce? Eu sunt de parere ca omului - omului in general, oricare ar fi el - trebuie sa-i spunem nu ce vrea el sa auda, ci ce trebuie sa auda. Cum consideri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Consider ca esti formalist, in sensul ca fiecare varsta este cu modul si felul ei de a receptiona mesajele. Daca noi consideram ca noi.si numai noi,avem dreptate, vom esua in "babalaci", chiar daca diferenta de varsta nu este asa mare.
Intelege, mentalitatea este alta. Daca nu o intelegi, ajungi sigur un "babalac.Asa cred eu. Daca tu ai alta parere, este treaba ta.Nu ne certam dn atat. Oseara placuta.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are o varsta respectabila, 27 de ani. Om cu armata facuta. Nu e un adolescent (cu capul in nori). Dar, bine zici, nu ne certam din asta. O seara buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Si tu il crezi ce spune? Doar n-oi fii fata mare!

| WhatheWow a răspuns:

Eu cred ca daca ar fi o denumire pentru asta ar suna asa "sezonofil" dar ...ma rog, unii au orgasm atunci cand trebuie! laughing

| Terente20 a răspuns:

Cum dreacu, imi dau drumu pe mine cand vad primul ghiocel laughing
acum serios vorbind...nu prea, e doar un alt an, probabil la fel

| agathapurple a răspuns:

Amuzanta intrebarea...
Nu stiu pe ce principiu functionezi tu dar in cazul meu anotimpul nu conteaza, nici cantatul cocosilor, apusul/rasaritul soarelui. Cand e vorba de sex este si orgasm de fiecare data.
p.s.Tu vrei sa spui ca primavara nu ai orgasm?