| SweetCherry a întrebat:

Ce jocuri stiti de jucat afara?
Vreau jocuri noi
Dau funda pentru cel care spune jocuri noi (si explicate)

4 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

Se numeste jocul "" fa-ti prieteni sa se usureze pe ei ""
iei vreo 3-4 prieteni stati va zbenguiti si ii pui sa doarme la tine
te scoli cam pe la 1 noaptea iei o cana cu apa "calaie" adica usor calduta le bagi mana in apa la fiecare pe rand si de dimineata te bucuri de spectacol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am

| EuEuEuNutella a răspuns:

Dsf

| EuEuEuNutella a răspuns:

Pai...
1. Parola Au:
se fac doua grupuri de fete si baieti (amestecate) adica intr-un grup pot fi si baieti si fete.
Apoi se decide care grup trebuie sa alerge dupa celalalt grup. De ex : Grupul 1, trebuie sa prinda Grupul 2. , G.2 (grupul) isi pune o parola Ex: arici, si fiecare copil din grup trebuie sa aiba o litera din acest cuvant.
G2 dupa ce se ascunde trebuie sa strige Au ( foarte tare ca G1 sa auda) apoi G1 trebuie sa prinda G2 si sa ii faca sa spuna parola, ( sa ii tortureze, sa ii gadile... ).
2.Prizoniera ( un joc inventat de mine.) se fac doua grupuri unu de fete si unu de baieti, fetele trebuie sa ascunda un lucru, iar baieti trebuie sa le prinda si sa le gadile sa le sarute sa le tina de mana etc. sa le faca sa spuna unde se afla acel obiect. Iar fetele care sunt prinse le striga pe celelalte sa aduca obiectul daca nu mai suporta ce le fac baieti big grin. Apoi baieti dupa ce fac rost de obiect, ei il pun intr-un loc unde sa il vada fetele, si pun pe cineva de paza. Apoi fetele trebuie sa reuseasca sa fure obiectul si apoi jocul continua tot asa
3.Adevar sau Provocare ( se intreaba : Adevar, provocare, procent, caz, sau intrebare)
4.Parola : se joaca in baieti, dar se pot juca si fetele, doar ca, aici baieti se bat pentru a spune parola big grin.
5.Sticluta cu otrava : ( cred ca stii, daca nu poti sa ma intrebi )
6.football
7.Ce-ai mancat aseara
O pers. sta in fata si asteapta ca ceilalti sa isi spuna chestii la ureche Ex: depinde cum stati unul langa celalalt adica: Prima pers. ii spune lu a doua pers. cv ex.: carne, apoi a doua lu a treia ex: un prost, apoi a treia lu a patra si tot asa iar ultimul ii spune primei pers.
Apoi dupa ce toti au terminat pers. din fata pune intrebari : Ce-ai mancat aseara, Cu cine ai fost in pat aseara?
Unde ai fost ieri, Dar fara intrebari cu raspunsuri da sau nu. Si celelalte pers. raspund ceea ce le-au spus pers. de langa el
8. Fantanitza : e cu saruturi

Cred ca nu mai trebuie sa explic ca e cunoscut da hai:

Vei pune concurent/a; ul pe jos cu ochii inchisi si-i vei spune: Ai cazut intr-o fantana si ai picat la cati metri? (Spune naratorul)

Trei variante si persoana alege cu ochii inchisi. (Nr de metri la noi inseamna cate saruturi)

Si cand ai picat unde te-ai lovit?
Se va arata diferite parti ale corpului, cei mai nebuni nah. Tot asa trei variante, el alege una.

Si ai fost salvat de:
Aici se va alege persoana care o va saruta pe persoana de pe jos.
Baiat-fata; fata-baiat si fata-fata nu faceti perversiuni baiat-baiat :-&.
9.Anonim : nu stiu cum se numeste laughing :
Se fac doua echipe ex : A SI B
Se face un teren laughing trage-ti o linie dreapta pe asfalt, apoi o echipa se aseaza pe o parte si cealalta echipa pe partea cealalta, si trebuie fiecare sa traga pe cineva afara adica : o fata sau un baiat din echipa A, trage pe cineva din echipa B, si daca reuseste sa il/o traga pana trece de linie, atunci pers. din echipa B iese afara, si tot asa pana ramane o pers. si la sfarsit cand numai ramane nimeni din echipa adversa
castiga echipa care a ramas