| Idkidk a întrebat:

Ce limbi străine v-ar plăcea să ştiţi, sau ce limbi străine ştiţi?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Engleza, spaniola sant suficiente sa ma descurc in viata

| Idkidk explică (pentru mgtow):

big grin Da, să ştii că engleza e simplă.

| RAY a răspuns:

As vrea sa cunosc limba norvergiana, imi place accentul foarte mult nordic, practic imi place orice limba nordica si olandeza si suedeza

| OnuOnulică a răspuns:

Știu doar Engleza. Mi-ar place ca pe viitor să învăț și Franceza.

| Drimmero a răspuns:

As vrea sa invat germana, vreau neaparat sa ajung in Germania prin vizita. Franceza si Engleza ce stiu, dar nu 100%, dar inteleg suficient din ele!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stiu engleza.
Si franceza doar unele cuvintehee hee
As vrea sa stiu limbajul trupului happy

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Limbajul trupului... Vreau si eu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

E simplu laughing

| Florentina9210 a răspuns:

Lb. Engleza o cunosc in proportie de 90% si mi-ar place sa invat Lb. Germana.

| Idkidk explică (pentru Florentina9210):

E simplă engleza, eu fac de la 5 ani, şi limba germană pare interesantă!

| Idkidk explică:

Coreeana?! Ce tare!

| Rakanishuu a răspuns:

Stiu engleza destul de bine si mi-ar placea sa invat rusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că bine facuși de postași întrebarea asta, mă întreb ce fac cei care folosesc altă limbă, limba lor originala unde o baga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar ca răspuns serios: Mi-ar plăcea să știu olandeză
http://i.imgur.com/gZz5V3b.png

| Idkidk explică (pentru anonim_4396):

Spor la învăţat!

| Jimtheghost a răspuns:

Germana, mi-ar placea sa am accent britanic atunci cand vorbesc engleza si as vrea sa mai vorbesc si chineza.

| Idkidk explică (pentru Jimtheghost):

Chineza e grea!

| Jimtheghost a răspuns (pentru Idkidk):

Stiu. Mi-e prea lene sa o invat dar cine stie? Poate intr-o zi.

| Idkidk explică (pentru Jimtheghost):

Intr-o zi... happy

| BeardedSamurai a răspuns:

Japoneza, stiu putina si mi-as dori sa pot vorbi fluent.
Sa ai o zi placuta!

| Idkidk explică (pentru BeardedSamurai):

Japoneza cred că foarte complicată, datorită alfabetului lor, oricum îţi doresc să înveţi acea limbă! Mulţumesc, şi tu să ai o zi la fel de plăcută!

| BeardedSamurai a răspuns (pentru Idkidk):

Nu e complicata, eu o vad foarte accesibila datorita faptului ca ma pasioneaza si imi place foarte mult cum suna.
Ma fascineaza, fiecare limba le are pe ale ei, tu ce limba ti-ai dori sa inveti?

| MissADEEL a răspuns:

Știu franceza și engleza, însă niciuna fluent. Mi-ar plăcea să le perfecționez pe acestea și să învăț în plus spaniola. mi se pare că sună superb.

| MiniLaura a răspuns:

Stiu engleza si jumate de franceza...

| kissuu a răspuns:

Buna. Va rog sa ma ajutati si pe mine. Imi trebuie URGENT marimea demografica a Iranului. Multumesc!

| Idkidk explică (pentru kissuu):

Iran (persană: ايران), oficial Republica Islamică Iran, și până la 1935 cunoscută internațional ca Persia, este o țară în Asia de Sud-Vest, situată între coasta de nord-est al Golfului Persic și coasta sudică a Mării Caspice. Din anul 1949 sunt folosite atât numele „Persia", cât și „Iran". „Iran" este utilizat între funcționari și în contextul politic-statal. Numele „Iran" este un înrudit cu cuvântul „arian"" și înseamnă „teren de aur". Așezare

Iranul este situat în partea de est a emisferei nordice, în sud-vestul Asiei, fiind considerat ca una din țările Orientului Mijlociu. Geografic, Iranul este situat între 44 grade și 63 grade longitudine estică și 25 grade și 39, 5 grade latitudine nordică. Iranul prezintă o mare diversitate din toate punctele de vedere, chiar și sub aspectul reliefului și climei. Este o țară mare, cu o suprafață de 1.645.258 km² (cam de 3 ori cât Franța, sau cât a V-a parte a S.U.A, fiind, deci, mai mare decât Regatul Unit, Franța, Elveția, Belgia, Olanda și Germania la un loc). Relieful

Iranul de nord, situat la sud de Marea Caspică (unde altitudinea coboară 28 m sub nivelul Oceanului Planetar), este străbătut de un lanț muntos îngust, dar foarte înalt, Alborz (Elburz), care primește peste 1.200 de precipitații anual, și care se pierde, treptat, spre granița cu Afganistanul. Culmile munților sunt acoperite cu zăpadă tot anul. Cele mai înalte vârfuri sunt Damavand (5. 671m), situat la nord de Teheran, Sabalan (4.880 m), la nord-vest de Teheran și la sud de Tonkabon. În această parte a țării, pajiștile naturale și pădurile ocupă mari suprafețe. În ținuturile de la nord de Elburz, terenurile agricole sunt utilizate îndeosebi pentru cultura cerealelor, plantații de ceai și orezării. Resursele forestiere din ținuturile Mazandaran și Guilan constituie materie primă pentru întreprinderile de prelucrare a lemnului de la Asalem și Neka. Țărmul Marii Caspice, cu plajele lui de nisip și peisaj pitoresc, se numără printre cele mai căutate locuri de odihnă și turism din Iran. Aspectul peisagistic este foarte impresionant. Teritoriul Iranului are forma unui pătrat distorsionat, de parcă ar fi fost pus la topit și lăsat apoi să se întărească din nou. În marginea vestică, de la granița cu Turcia și până la Golful Oman, se întind Munții Zagros, care formează o limită atât de evidentă, încât unii geopoliticieni îl consideră adevărata frontieră a lumii occidentale. Totuși, monumentele istorice iraniene se înșiră până departe pe ambele laturi ale acestui lanț de munți. Vârful cel mai înalt, Zard Kuh-e Barahatiari, are 4.309 m altitudine. Marginea sudică a munților este tivită de coasta zimțuită a Oceanului Indian. Datorită abundenței calcarului și a altor roci solubile, în Iran se află numeroase peșteri, care constituie puncte de atracție și posibile obiecte de studiu, atât pentru pentru turiștii obișnuiți, cât și pentru cei pasionați de speologie. Cele mai renumite peșteri se află în Azerbaidjan, în Kurdistan, în apropiere de Hamadan, în provincia Esfahan (Isfahan) și în împrejurimile Teheranului.

| kissuu a răspuns:

Mi.as dori sa stiu germana si spaniola foarte bine