| Fuckin-Battlefield a întrebat:

Ce mai faceti? vreau sa stiu (fetele) ce parere aveti de bronzul artificial? astea fiind:solarul si cam cat costa? tine?, sau cremele din comert si dacaa da, care din elelaughingsi daca se merita riscurile cu "mersul la solar".batting eyelashesmersi`

2 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Eu am incercat toate cremele autobronzante, chiar toate care sunt pe piata sic are se gasesc pe site-uri specializate in machiaj teatral(daca cumva transpiri sa nu curga:d)si sunt ok pentru 1 saptamana ca dupa aceea se duce si ramai patata(arata foarte urat, ca si cum ai fi murdara). Solarul, sa zicem ca mergi cam o data la 2-3 saptamani pana ce primesti bronzul pe care ti-l doresti. Daca continui sa mergi si dupa ce ai culoare dorita pielii e deja putin exagerat(pentru mine)
Eu m-am bronzat super calumea(m-am facut neagra:X) doar in cateva ore... a fost o zi cu soare, am iesit in curte si am stat vreo 3 ore la soare. E drept ca prima zi am fost un pic rosie, dar a doua zi m-am facut neagra.Nu am folosit nicic o protectie solara, doar apa cu care m-am udat tot timpulhappy
Eu am un ten destul de bun ca ma prinde repede soarele si ma inrosesc doar prima data cand stau la soare in acel anbig grin

| rebb a răspuns:

Pai nu e bine sa mergi la solar pentru ca apar probleme la nivelul pielii, in cele mai grave cazuri, cancer. si in opinia mea cremele autobronzante sunt cam lame.