| anonim_4396 a întrebat:

Ce miros ar avea o anumita categorie pe TPU? A ce va miroase pe aici? Cauciuri sau motorina de la Auto&Moto, un anumit fel de mancare/prajitura de la Gastronomie, poate a solutie de curatat monitorul sau condensatoare arse de pe la Tehnologie...sau a flori din Casa&gradina, popcorn la Filme&Seriale? Dar Educatie&Cultura generala, Arta&Cultura, Stiinta&Filosofie si restul?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Imi place intrebarea ta,e ca un joc neasteptat!happy
O sa le iau pe rand,cu metoda,sa nu-mi scape vreuna:

Adolescenti,miroase a neliniste,agitatie,strigate vesele si hohote de ras,a tinerete si prospetime,ca o dimineata racoroasa de vara!

Afaceri & Financiar miroase a costum si cravata,geanta diplomat si stampile,a cozi interminabile si birocratie exasperanta!

Arta si Cultura,miroase a creier elevat,a muzeu umbrit de tei si a concert simfonic in matineu,miroase a respect.

Auto & Moto deja m-a umplut cu miros de benzina fara plumb si ulei de schimbat motorul,plec repede pana nu ma umplu si cu vaselina!

Beauty & Fashion,imi miroase minunat a Escada,Gucci si creme Genifique,a fond de ten,rujuri si creme de corp,mmm,saptamani as sta aici,e un intreg rasfat olfactiv,un banchet!happy

Benzi desenate,aici imi miroase a grafica si Lucky Luck,a Coreea,manga si manhwa,vad lacrimi curgand siroaie pe file colorate si le vad gaurite de impuscaturi printre cactusi.

Cariera,oh,aici imi miroase a curriculum vitae,a asteptari inghetate si inerte,a anunturi febril citite si incercuite cu pixul!

Casa & Gradina,imi place iarasi,imi miroase a florarie si sere cu levantica,a camere proaspat zugravite si parchet abia ceruit,a lemn proaspat taiat si a pomi dati cu var,miros de proaspat si curat,un mare alint!

Cauze nobile,aici miroase a noblete interioara,a generozitate si fapte mari,miroase a surplus de umanitate.

Conversatii,miroase a cafea,tutun si deodorant de camera,a fotolii imbracate-n catifea si masute joase,miroase a poveste nesfarsita si pierde-vara cu capac de Coca Cola,miroase a club non stop,prohibit!

Dragoste si Sex,aici miroase a ce iti imaginezi exact,dar si a emotie,a timiditate,tremur dulce de buze, soapta,dragoste,oare ce miros are primul "te iubesc"?

Educatie si Cultura Generala,miroase a test si a teza,a frunte incruntata peste coala alba si a greseli de ortografie,miroase a scoala de oras de provincie cu pretentii de mare liceu,miroase a nota proasta si a corigenta,miroase a examen!

Familie & Relatii,e ca un pranz sau o masa de seara unde e prezenta toata familia,miroase a tata incruntat si a mama cicalitoare,a copil imbufnat si a calculator parolat,toate astea pe fundal de zambet si suparare ghidusa,mirosul de familie ne e implantat in codul genetic!

Filme & Seriale,aici e placut,miroase a pop corn proaspat si-a seminte,a ciocolata si servetele umede,miroase a scaun comod si cotul vecinului,miroase a soapte.

Filesharing/linksharing,vai,aici miroase a suspendare si a avertisment,piratii nefiind agreati in zona asta de uscat!

Gastronomie,aici ma predau,ciorba de burta si micii mi-au mutat nasul,papanasii cu smantana si dulceata de zmeura aburesc imbietor si muscat otonelul sta la rece,as putea ramane aici?batting eyelashes

Hobbies & Pets,miroase a animalut de casa,iubitor si devotat,miroase a prietenie frateasca,miroase a suflet si blanita moale.

Informatii Utilitare,categoria asta miroase a Gara de Nord,intrebari vin, intrebari pleaca, mai ca aud si tacanitul rotilor de tren, cu fiecare raspuns postat!

Jocuri PC/online, aici e mai greu, miroase a creier incins si a ochi inflamati de nesomn, miroase a strategie si dorinta sa spargi monitorul de 20 de ori pe secunda,miroase a nebunie incipienta,sa ne indepartam incet si cu grija,nu vrem sa provocam vreun incendiu!

Legislatie, Politic & Social,aici miroase a tribunal si sentinte reci,a curente si simpatii liberale sau non,a petitii si cereri,a sala pasilor pierduti.

Literatura miroase frumos,ca o sala de lectura generoasa si tacuta,ca o carte noua abia cumparata,ca emotia si nerabdarea sa ajungi la ultima pagina,miroase a tipografie si litera tiparita!

Muzica miroase a viata! A tumult,a viu,miroase a mangaiere si razbunare,miroase a ameteala si trezire,miroase a fericire!

Religie-aici e clar,miroase a pucioasa si-a candela,a busuioc si-a vin de Pasti,miroase a tamaie si-a matanii,miroase a tacere!

Sanatate-miroase a apa oxigenata si iod,a clor dezinfectant si sunete de instrumente medicale,miroase a plicuri in care nu stii cat sa pui si a cutii de cafea,miroase a boala,foarte trist.

Shopping-miroase bine,a mall si bani aruncati fara socoteala,o fiesta financiara,un perpetuum mobile perfect al banilor si dorintelor materiale,miroase a zadarnicie inconstienta si vesela!

Sport-miroase a muschi chinuiti,trasi,stransi,intinsi,adusi acolo unde dorim,miroase a adrenalina si efort exagerat,a bare de metal si greutati de cauciuc,miroase a transpiratie!

Stiinta si Filosofie-aici miroase a creier incins, a aburi de creier si inclestari filozofice, a protipendada intelectuala si geniu nerecunoscut, miroase a aristocratie noematica.

Tehnologie-aici miroase a unitati si monitoare, a virusi si trojeni, a Norton si Kaspersky, miroase a praf.Mult praf!

Telefonie-miroase a bazait,a ton ocupat,a carcasa noua si a plastic modelat,miroase a magazin de jucarii!

Timp liber,miroase a weekend si bere la halba,miroase a gratar si iarba verde,miroase a bicicleta,patine cu rotile si geamuri sparte de copii vecinului, miroase vesel, a primavara, a lumina!

Trivia/Amuzante miroase a grimasa si a clown, a romburi colorate si gulere evantai, a tumbe si circ cu cupola inalta, miroase a hohot silit de ras.

Totul despre TPU miroase a ...TPU,ar trebui sa scoatem si un parfum al site-lui,cu miros de vanilie,mosc si lacramioare!

Turism,miroase a soare si valuri inspumate,a bilete de avion si calatorii exotice,miroase a piscuri de munte si caprioare,miroase a cabana si foc de tabara,miroase a vacanta!

Voluntariat/ Ecologie miroase a verde crud,ca un mar proaspat,miroase a cadouri minunate din inima,pentru inima, miroase a speranta!

Am obosit scriind, iti spun sincer.
Dar mi-a placut la nebunie intrebarea asta, inca as fi scris, inca as fi spus, mi-a fost teama sa nu te plictisesc, dar am lumina in ochi si respir nesatioasa aerul din jurul meu.
Iti multumesc!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Miros pornografic de la D&S.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Eu ma gandesc ca Auto&Moto are miros de motorina

| anonim_4396 explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Mi-am cumparat papagal deja happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Literatură a cărţi, Telefonie a telefoane, Beauty şi fashion a parfumuri, Sănătate a medicamente, Hobbies & Pets a animale etc.
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cum miros telefoanele? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o sa miros vreodata ceva prin monitor inseamna ca ultima mea mutare va fi la casa de nebuni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream literalmente sa te apuci acum sa mirosi prin monitor. Dar ma tem ca in viitor o sa fie posibil si asa ceva...iar atunci casa de nebuni nu va mai avea decat sa gazduiasca si oameni normali?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi-a placut enorm raspunsul tau, greece12. Raspunsul tau a facut cat 60 la o intrebare ca asta. Ma bucur ca ti-ai dedicat timp ca sa raspunzi, astfel ma bucur si eu ca n-am pus o asemenea intrebare degeaba.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii cu cata bucurie ti-am raspuns si am inca o data dovada ca notiunea timpului dispare complet in fata bucuriei!happy

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru greece12):

Superb greece, nota 100+ happy

| greece12 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Cum ai spus tu, odata, demult?
"Ma duc sa ma pup", asta a fost unica, absolut perfecta!happy