| Paul754880338 a întrebat:

Ce obiceiuri, de care nu sunteti tocmai mandri si de care doriti sa scapati, aveti si cum planuiti sa faceti asta?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mi-e o lene de mă doare. Aș face ceva ca să nu îmi mai fie lene, dar mi-e lene să fac.
Și cred că eu sunt, nu buricul pământului ci buricul universului.
De asta o să scap în curând, nu mai am mult, Având 72 de ani, mă apropiu vertginos, așa că pentru asta nu plănui nimic. Se rezolvă de la sine.

22 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Ma trezesc târziu laughing) Se pune?

| Rhea44 a răspuns:

Ma maimuțăresc prostește când mi-e lene, și nu nu vreau sa scap de asta

| Paul754880338 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Super tare! Dar cum se descurca oare universul asta cu atatea burice? Eu personal cunosc vreo cateva de gen feminin, insa, care cred, fiecare in parte ca zona lor pubiana este centrul si buricul totodata al universului (iar creierul este periferia suburbana a acestuia). Daca afli si raspunsul asta, da-mi de veste, te rog. O zi buna... ba chiar cat mai multe!

| Paul754880338 explică (pentru QElenaBoghiu):

Am banuit eu ca esti intarziata... mai mereu...dar nu mi-am permis sa spun asta. Acum ca ai zis-o, s-a facut lumina:-)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Paul754880338):

Buricul este locul unde ai fost legat de mamă.
Când am spus buricul universului, am sugerat nu că eu sunt cuplat la univers ci universul e cuplat laa mine, sugerând măreția și importanța pe care mi-o auto acord, din ironie, evident.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Paul754880338):

laughing am coșmaruri noapte, și ma pun târziu sa dorm. Vorbesc serios

| Paul754880338 explică (pentru sadrian46):

Esti magic batrane! Super!

| gogu220 a răspuns:

Îmi rod unghiile. Uneori chiar dim carne. Nu ştiu cum să fac să ma las de acest obicei neplăcut. Am încercat să port manuşi din piele. Nu a dat rezultate. Am băgat degewtele în oţet. Nimic. Acum mă gândesc să dau cu ardei iute. Credeţi că e o idee?
Am uitat să menţionez că este vorba de degetele de la picioare.

| Paul754880338 explică (pentru gogu220):

Ai incercat sa nu te descalti?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Pune-te devreme.
Să zicem ca azi te pui la ora 01.00
Mâine la 12.45
Poimâine la 12.30.
Scade tot așa până la ore mai rezonabile de somn.
Dacă nu, se acumulează în tine toxine din alea care se curăță în somn noaptea.
Toxinele ajung la creier. Acolo provoacă coșmaruri. Vorbesc serios.

| wpetterssone a răspuns:

Țin prea mult la curățenia personală și a casei. Nu mă gândesc să renunț la asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Paul754880338):

Nu, că le roade încălțat.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu ma spal prea des pe maini. Nu ca ar fi ceva rau, dar deja am probleme din cauza sapunului. Nu stiu cum sa scap de asta. laughing)

| Paul754880338 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Foloseste un sapun mai putin agresiv si o crema hidratanta.

| Thecurious a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

La 85 de ani, unii opereaza pe creier si fac cercetare.
Nu cred ca varta e o scuza pentru a deveni inactiv din punct de vedere creativ.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Rhea44):

Coadă de atârnat în copaci ai, sau ți-a căzut?

| Freya1 a răspuns:

Ma stresez si ma agit destul de des ceia ce ma face sa fiu perfectionista.Am obiceiul de a ma enerva daca nu se fac la timp sau dupa planuri lucurile.
De exemplu daca ieri am spus ca azi fac toata casa luna si bec inclusiv sa mut mobila chiar daca lesin de oboseala sau de foame le fac. Daca imi spune cineva ca pe data de... facem un lucru sau mergem undeva si amana e jale devin foarte rautacioasa pentru ca eu ma planuiesc si pragatesc poate si cu luni inainte.

| PumpkinDoll a răspuns:

Fumatul,am decis sa ma las de fumat prin a inceta din viata.Acum nu stiu cand o sa se intampla, dar cu siguranta n-o sa mai pot fuma atunci.

| Frank51 a răspuns:

Sa scap de trosnitul degetelor, de mancat nesanatos, de lene, etc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand ma trimite mama la piata sa cumpar paine si patrunjel, de azi inainte cand ma mai trimite o sa il trimit pe tata ii dau bani de o bere si il trimit pe el.

| Paul754880338 explică (pentru PumpkinDoll):

Poate si mai devreme... iti doresc succes!

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Paul754880338):

Mersi!