| xibalba a întrebat:

Ce obiceiuri proaste aveti?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Bravo "Stefan". Noroc ca ai acel "detector de radar" si-ti permiti sa pui viata altora in pericol, pentru. a-ti satisface nevoia de viteza. Daca nu existau controale, mergeai cu viteza maxima, se pare. Acele controale te mentin in viata, vitezomanule! Acele accidente pe care le vezi la stiri, sunt produse de oameni ca tine, inconstienti. Cati d'astia sunteti pe strazi?! Eu v-as pune interdictie sa pasiti pe autostrada, sau in apropierea acesteia, ca si-n postura de pietoni sunteti periculosi. Inteleg ca n-ai vazut in viata ta un accident, cum poate un corp uman sa ajunga, din "accident". Pacat ca omul invata numai din greseli, cand e prea tarziu, nu si din sfaturi, pentru. a evita greselile.
Ca obicei prost, recurg la violenta, atat verbala, cat si fizica, oridecate ori ma infurii.

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma uit la ceas exagerat de deslaughing

| Bacemi a răspuns:

Cateodata am un ras zgomotos, sunt cam insistent uneori, si eu imi rod unghiile din cand in cand, stau prea mult timp la calculator, imi spui un lucru si peste 5 secunde am uitat fiind foarte distrat, imi plac prea mult femeile, imi place prea mult sa fiu nefericit, sunt impulsiv si mai arunc cate o vorba pe care o regret mai tarziu, etc. Sunt multe tongue

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ma culc foarte tarziu (in jurul orei 03. 00 ).

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am obiceiul sa merg cu autoturismul propietate cu viteza foarte mare, avand la bord montat un detector radar, imi pot permite acest lucru, desi daca privim la televizor si poate si in direct pe sosea se intampla atatea accidente.

| hândel a răspuns:

@ xibalba, ma refeream ca am un comportament violent cand sunt provocat. Acum nu te gandi ca-mi iau familia la pumni si injuraturi cand avem o neintelegere, ca asta nu s-a-ntamplat, si nu se va-ntampla vreodata, oricat m-ar provoca am autocontrol cand vine vorba de ei. Insa cu strainii, n-am nicio retinere sa-i iau la pumni daca o cer, numai ca tind sa exagerez uneori, si asta-i un lucru rau.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Să spun adevărul. S-a dovedit uneori a fi un obicei prost că nu toată lumea vrea să audă adevărul.

| Ana a răspuns:

Imi mananc buzele big grin cand ma plictisesc sau cand am nervi, depinde big grin si nu pot sa ma las de obiceiul asta.
aaa bine ca mi-ai adus aminte ca si asa ma plictiseam laughing

| Cryssy a răspuns:

Sunt cam posesiva si ma enervez cam repede uneori. sad
Dar vreau sa ma schimb!batting eyelashes

| xibalba explică:

@Otonis_r.Uup.4.THIS, legat de obiceiul tau cu violenta fizica, pot spune ca e la fel de grav ca si obiceiul lui @stefan, vitezomanul, deci pot sa spun ca se potriveste proverbul "Rade ciob de oala sparta", fara suparare.

| carminaburana43 a răspuns:

Pun totul pe suflet si nu merg sa dorm cind de fapt as putea, ci mai bine imi petrec timpul la calculator. Ce inseamna 1-2 ore furate din timpul somnului.

auran
| auran a răspuns:

Imi cicalesc barbatul - mai ales cand am dreptate!

| Gabry a răspuns:

Cand cineva doarme eu incep sa vorbesc foarte tare (uit ca trebuie sa fac liniste) iar cand nu daorme nimeni vorbesc incet.
Cotrobai frigiderul din 5 in 5 minute in speranta ca a aparut ca prin magie ceva "interesant".
Imi descarc nervii pe prima persoana care o intalnesc.
Ma culc foarte tarziu.
Cand suna telefon ca sa ma trezesc imi spun in sinea mea ca mai stau 1 minut si de fapt stau 10 minute (sau chiar mai mult).
Cand incerc sa pun un lucru bine incat sa stiu sigur de el si sa nu-l gaseasca nimeni, uit unde l-am pus...si lista poate continua!

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Mereu intarzai sa ma bag la somn.chiar daca a doua zi trebui sa ma trezesc iar la 6:30 big grin, raman cu ochii "in" calc si a dreaqu scaun de vrea sa ma mai lase sa ma ridichee hee.
Pun mereu totul la suflet, sunt prea sensibila chiar daca de multe ori nu arat, sufar si tac sad.
Sunt mult prea afectuasa, chiar si cu persoanele care imi "arata" destul de clar ca nu merita.
Atunci cand cineva imi face un rau iert prea repede, si eu sunt cea care ii zambeste calm/cald... offfsad

Inainte aveam un obicei asemanator cu cel al @yssei.tot timpul ziceam ce ziceam si tranteam..."zau? zi sa mori tu! " big grin intr-o discutie cu seful imi relata el niste informatii in leg cu munca.ascultam,si la final I don't want to see "zau? zi sa mori tu! " I don't want to see laughing foarte greu am scapat de acel obicei tongue.
Si un obicei care inca il mai am big grin, e "prost" dar e frumos tongue... daca vad un baiat frumos, bine facut. ma uit dupa fundu lui (daca e apetisant bineteleshee hee )whistling... ce obicei "pervers" rolling on the floor

| Klara a răspuns:

Uit foaaarte des yawn

| thegreatgatsby a răspuns:

Imi pare rau pentru tine ca ai intrebat deci sa incep : Pai...:
-Ma scarpin in nas cat de des pot ca sa uit de muci.
- ma apuc sa vorbesc despre ciclu cand sunt la masa cu familia pentru ca mi se pare fascinant sa vorbesc despre sangele ala mizerabil la masa
-O injur pe baba de la 4 pentru ca dupa o viata de **** ma obsedeaza pe mine laughing)))
- Simt cateodata nevoia sa ii ating **** lui taticu sh ma fac ca nu am vrut sh ii zic scuze sh inca o mai tin acolo
- Ma scarpin pe **** des laughing)
- Injur blondele desi eu sunt una dintre ele
- Imi place sa ma duc sh sa *** cainii la cap cu povestirile mele copilaresti scoase din ****
- sh imi place cand se uita cineva la tv sa ma duc prin fata televizorului dezbracata sh sa dansez, e excitant sh pentru mine sh pentru vecinii care vin sa se uite la tv... iau 500 ron pe noapte
Folositi prezervativu - cristinuta boss peace!

| JesterRO a răspuns:

Sa ma joc inainte sa studiez.
Si perfectionist... evident cer prea mult de la mine, dar incerc sa cuprind cat mai multe mereu.
Cateodata aman pe alta data treburile, chiar daca am timp de ele.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Sa iau partea rea a lucrurilor, vorbesc mult, ma deschid usor in fata celor care nu merita, imprumut, si mai fac glume nesarate, si sa fiu perfectionista(incerc)...

| Seline a răspuns:

Imi rod unghiilebig grin

| andrew_9324 a răspuns:

Cand sunt stresata, agitata imi rod unghiile... al naibii, prost obicei.

| andytza a răspuns:

Scobitul in nas pentru ca am pierce si trebuie sa-l verific domne laughing subtil binenteles, nu ca Gheorghe cu toata mana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprumut bani, daruiesc zambete s sfaturi acolo unde nu trebuie, deschid portofelul prea repede, pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zic intr`una "frate"rolling eyes, odata i-am zis chiar si la taica-miu "frate"straight face laughing. Incerc sa ma dezobisnuiesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectionist.si nu-mi iese.

| iuliaiulia a răspuns:

Spun intruna : Hai hai hai mai taci ca ma enervezi! si uneori chiar eu cred ca sunt enervanta spunand asta...