| BucurCristina a întrebat:

Ce obiceiuri si traditii transmise di generatie in generatie se petrec in familiile voastre? Va plac acele obiceiuri? Vi se par ciudate?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pastele,craciunul, ca ateu ce sa spun sunt frumoase aceste sarbatori ca sunt momente care le petreci in familie atat ca in rest eu nu cred in dumnezeu, iisus, fecioara maria etc

| Freya1 a răspuns:

Sarbatorile de iarna de paste cu traditiile lor.
Adevarul este ca atunci cand eram la bunici erau cele mei frumoase de la taiatul porcului si facut de cozonaci pana la mers dupa mir sau cu pasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la niste obiceiuri particulare? Daca da, niciunul.

| 393Dan a răspuns:

Doar sarbatorile religioase si inmormantarile...si botezurile, parca asa. Si da sunt bune, avem motiv sa ne vedem mai des cu rudele.

| 393Dan a răspuns (pentru 393Dan):

Am uitat de nunti si zile de nastere, alea-s la fel foarte importante cx