| ionutborcea a întrebat:

Ce opinie ai în legătură cu inteligența artificială?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce e prea mult strica.

| Celcestietot a răspuns:

Că prin ea te asculta în acest moment chiar.

| LoveSleep a răspuns:

I A e un subiect amplu, daca vrei si tu o opinie gaseste un anumit topic despre asta. Gen "iti e frica ca o sa fii ucis de un robot care vrea sa puna stapanire pe Terra in urmatorii 200 de ani?".
Altfel, ce putem sa-ti zicem? Buna, am o parere buna.

| Dismally a răspuns:

Inteligenta artificiala nu este deloc inteligenta... pana acum cel putin. Are potential dar va mai dura mult pana va putea fi utilizata in domenii de interes comun.

| PainTech a răspuns:

Unii nici măcar nu au habar cum funcționează AI sau ML, singurul lucru pe care l-au avut vreodată în comun e filmul "Terminator".

Ce parere am eu? E o tehnologie cu un potențial destul de mare, dar inca într-un stadiu primitiv.

O să ne facă treaba mai ușoară și mai eficientă? - Absolut.

O să ne omoare pe toți? - Mă îndoiesc.

Până atunci... Nu se roboți sa va fie frică, ci de oameni.

| Dorotheea21 a răspuns:

O sa foloseasca in curand, pe masura ce inteligenta naturala dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creatia va inlocui creatorul, ceea ce este pe cat de sumbru, pe atat de trist.