| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere ai despre urmatorii? Care din ei sunt bune modele de urmat? Care iti plac, care iti displac? Pe care ii apreciezi si de ce? Argumenteaza.

Mihaela Radulescu
Andrei Gherghe
Cristian Tudor Popescu
Mircea Badea
Cheloo
Raed Arafat
Traian Basescu
Mihai Gadea
Angela Gheorghiu
Nadia Comaneci.
Victor Ponta.
Teo Trandafir
Gheorghe Mencinicopschi
Pavel Bartos
Monica Dascalu.
Andreea Marin.
Bianca Dragusanu.
Ionut Iftimoaie
Mihai Bendeac.
Oana Cuzino
Daca mai doresti sa adaugi comentarii referitoare la alte vedete care iti plac sau iti displac, spune-ne.

PS: Persoanele le a-m ales sa nu auba mari legaturi intre ele, din diverse domenii, Cei despre care nu stiti nimic (scrieti in paaranteza ca nu stiti nimic). Hei pe TPU nu esti obligat sa raspunzi deci daca iti displace intrebarea, nu raspunde. Nu te obosi happy.
Multumesc pentru raspunsuri happy

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Ma intereseaza doar 3 de aici :

Teo Trandafir- Nu imi plac umorul si emisiunile ei...dar apreciez ca este o femeie puternica si asta am vazut cand a avut mari probleme de sanatate si in primul rand incerca sa isi linisteasca fata si apoi sa se gandeasca la ea.
Ce pot sa spun...din punctul asta de vedere o apreciez.

Nadia Comaneci- Nadia a facut mai multe pentru sportul romanesc decat o sa faca generatiile urmatoare pana in 2100...
A fost remarcabila, cea mai buna gimnasta din istorie, si gimnastica nu tine de talent... tine de munca, enorm de multa munca.
De asta apreciez enorm gimnastii/gimnastele.
Ca persoana, e decenta.
Si-a vandut imaginea destul de mult dupa ce s-a retras si a plecat...ca multi altii in America, acolo unde pare apreciata.
Din rau in asta...e meritul ei.

A treia persoana ar fi Victor Ponta.

Nu dau 2 bani pe politica. Imi face scarba.

Dar...e o arta in care reuseste cel care minte cu cel mai mult fler.

Ponta imi pare o persoana destul de inteligenta...care poate sa manipuleze usor daca isi doreste asta.
In plus a ajuns prim ministru si la o varsta destul de mica pentru functia sa.

Nu l-as lua ca exemplu de politican, nu ma intereseaza absolut deloc asta si toti sunt niste hoti nenorociti, dar l-as lua ca exemplu de om care a reusit sa isi croiasca drum prin cariera folosinduse de mintea sa.

| SaveTheNature explică (pentru Apache):

Interesant rapsuns. Mie din lista de mai sus cal mai mult imi place Cristian Tudor Popescu. Este impartial si le spune lucrurilor pe nume..asa cum sunt ele.
Imi place si Gheorghe Mencinicopschi pentru ca e omul care cunoaste cu adevarat Nutritie si Snatate, Raed arafat pentru smurd ..etc!

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

De majoritatea nici măcar n-am auzit și mă bucur de asta.
Și de ce ar trebui să avem o părere despre toți ăștia? Sunt doar oameni la fel ca ceilalți. Faptul că au apărut și pe sticlă nu-i face cu absolut nimic mai speciali sau să-i facă pe alții să aibă o părere despre ei.

| SaveTheNature explică (pentru Wøodenpints):

Stiu,tu esti genul de om care nu se uita la TV, care ia informatiile dorite "da pa net", cu un stil de viata noncomformist, un fel de "*** the system", un fel de "Gigi contra" un fel de "Ma doare-n ***" - cu c.o.a.i.e.l.e mari ", care ragaie a bere., si a picioare nespalate, matreta, si tigari. Un fel de pierde -vara, anti-copii, si anti familie. de anti-toti si anti-toate. Un fel de "hippie" modern cu pc-ul in brate. Un fel de nimeni. Glumesc c.o.a.i.e glumesc. L.a.b.a trista laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ă?
Dacă nu-mi pierd vremea cu mizeria care se dă la TV în special pe canalele românești înseamnă că mă potrivesc descriierii făcută de tine?
Nu-s anti tot. Sunt enorm de multe chestii care-mi plac. Dar sunt și multe care-mi displac, pe care le disprețuiesc și care mă lasă rece. Și știu să spun când nu-mi place ceva.

Da, când ceri o părere despre o listă de oameni care începe cu Mihaela Rădulescu (asta ce-a făcut de e cunoscută?), cred că am tot dreptul să mi se pară o întrebare de căcat și să răspund în maniera în care am făcut-o.

În rest, ceea ce nu-mi place sau îmi place sunt doar gusturi și standarde personale. Oricine are aceste standarde bine formate și pe care le poate argumenta e un pierde-vară și-un anti-orice? Bun mod de a clasifica oamenii, ce să spun.

| Prietenoasa a răspuns:

Mihaela Radulescu e frumoasa atat.

Andrei Gherghe nu stiu cine e.

Cristian Tudor Popescu nu stiu cine e.

Mircea Badea un nebun fara suparare.

Cheloo canta fain.

Raed Arafat nu stiu cine e.

Traian Basescu sa fie om mai bun financiar si este un tata si bunic bun.

Mihai Gadea om destept.

Angela Gheorghiu nu stiu cine e.

Nadia Comaneci un exemplu de urmat [normal] e cea mai buna gimnasta dupa parerea mea.

Victor Ponta ba una alba ba una neagra.

Teo Trandafir un exemplu a trecut peste tot a rezistat si acum a revenit in forta la tv.

Gheorghe Mencinicopschi nu stiu cine e.

Pavel Bartos ma face sa rad cu gura pana la urechi si unde a copilarit el locuiesc eu.

Monica Dascalu nu stiu de ea.

Andreea Marin e frumoasa si atat.

Bianca Dragusanu e foarte frumoasa dar a prea exagerat cu buzele.

Ionut Iftimoaie amuzant.

Mihai Bendeac ma face sa rad de numai pot.

Oana Cuzino nu stiu de ea.

Conecte-r un exemplu.