| Demeister a întrebat:

Ce părere aveți despre accidentul de autocar de lângă Braşov?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O tragedie ce sa spun, pacat de acele vieti pierdute

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oamenii conduc ca dementii pe șosele. Ce sa zic, asta e țara noastră.

| alexandrualind a răspuns:

Asa sunt romanii.Accidentati.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

O parere de rau si indignare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceva ce nu ar trebui sa se intample: sofer de autocar, sa faca greseala de amator.
Din pacate au mai fost cazuri, din fericire insa sunt rare. E o responsabilitate enorma sa duci atatea vieti in spate, soferii nu ar trebui sa conduca in genul "am 90, e semn de curba periculoasa, da las c-o tai putin si merge"...
Eu cred ca avea o problema soferul, poate emotionala, poate medicala. Nu stiu, dar cum spuneam, asemenea greseli nu sunt permise in randul soferilor de autobuz.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru TrainRider):

Corect... Pacat de starea CFR-ului.
Ca 'masinist', prefer calatoriile lungi cu trenul. Mult mai confortabile, mai putin periculoase, si pot valorifica timpul, avand libertate de miscare, fata de masina, unde ori umbli pe telefon, ori conduci, ori dormi. In tren mai poti citi ceva, observi peisajul mult mai bine (de sus), poti sta fata in fata cu tovarasii de drum, nu i se face rau nimanui, nu exista gropi... E chiar placut.