| Xmen22 a întrebat:

Ce părere aveți de armata, oare va fi obligatorie sub pretextul amenințării Rusiei?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cam greu cu bugetul actual dar daca situatia escaladeaza vor fi luate masuri si in cazul civililor capabili de lupta, nu e rau sa inveti cum sa lupti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă Rusia câștigă și ocupă o mare parte, ori toată Ucraina, da.

| Dismally a răspuns:

Momentan nu, peste cativa ani e posibil.

| mODIN a răspuns:

Nu va fi obligatorie, de aia poti fi sigur.

| ShaOfHatred a răspuns:

Statul nostru de-abia poate susține monetar armata pe care o avem acum. Nu își permite țara să impună armata obligatorie.