| Alexinho007 a întrebat:

Ce parere aveti despre Putin? Oare va retrage trupele din Crimeea daca referendum-ul va fi contra alipirea Rusiei? La ce va asteptati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin e cel mai şmecher om de pe pământ în momentul de faţă. Face tot ce vrea, toată lumea-l critică, nu dă doi bani pe asta şi tot face ce vrea şi nimeni nu-l poate opri. Şi Obama, Merkel sau alte lighioane din astea fac mizerii în ţările lor(şi nu numai), însă despre ei nu se vorbeşte atât fiindcă deţin toată mass-media.

Referendumul nu va fi contra alipirii cu Rusia, fiindcă în Crimeea sunt mulţi ruşi, iar ucrainienii sunt şi ei rusificaţi.

Mă aştept ca peste scurt timp Ucraina şi Belarus să devină state alipite oficial Rusiei, iar Obama să înceapă să-şi lingă mucii de pe jos şi să aştepte în linişte să-l dea jos republicanii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crimeea va fi a Rusiei.

| alinaalin955 a răspuns:

Putin este un dictator, un criminal.
Nu am prea urmarit stirile zilele astea si nu stiam de referendum, nu stiu cine il organizeaza, s-ar putea sa fie o masluire a lui Putin. Face referendum, spune ca 80% din populatie a votat pro Rusia si gata.