| Superior a întrebat:

Ce parere aveti de barbatii moderni?
Eu ii vad foarte prost,cat mai feminini,mai lenesi,mai femei decat femeile actuale.
Vor cat mai multa automatizare,sa le fie totul cat mai usor, sa faca un ban fara sa produca un folos societatii.
Unii tineri adulti de 18-19 ani sunt asa de slabi,bete in loc de maini si pulpe,fara sala,muschi,exercitii fizice,si o fata ii zboara...
La gandire, sunt cocalari.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In tarile astea fara control asupra generatiei noua de tineri iese balamuc in viitor. Un regim fascist nu strica atat timp cat nu se ocupa cu uciderea unor oameni nevinovati. In schimb sa oblige nespalatii sa se spele si la munca, nu homosexuali sau lesbiene si vedeai prosperitate peste tot. Hotii si criminalii pedepsiti in functie de fapte ca atare. Mie imi placea de hitler dar nu eram de acord cu crimele comise fara rost, putea sa se dezvolte in Germania lui destul de bine fara stres.

| RAY a răspuns:

Fiecare parere este subiectiva la fel si parerea ta,eu spun sa nu generalizam, sunt cazuri nu neg dar nu toti, sa nu uitam ca variatia conteaza, nu pot fi toti ca noi, faza e ca in ro exista gandirea, cine nu e cu mine e impotriva mea, de asta nu exista unitate si e un popor despartit de prejudecati

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Nu doar in Romania e gandirea aia, e peste tot.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Ceva de genul
Tendinţele de asociere la grup

Oarecum similară cu tendinţa de confirmare este şi cea de grup, o manifestare a tendinţelor noastre înnăscute tribale. Şi, ciudat, o mare parte din acest efect are de a face cu oxitocina - aşa-numita "moleculă a dragostei". Acest neurotransmiţător, ce ne ajută să creăm legături mai strânse cu oamenii din grupul nostru, îndeplineşte şi funcţia exact opusă faţă de cei din exterior - ne face suspicioşi, fricoşi şi chiar dispreţuitori faţă de alţii. În cele din urmă, tendinţele de grup ne fac să supraestimăm abilităţile şi valoarea grupului nostru de apropiaţi, în detrimentul oamenilor pe care nu-i cunoaştem cu adevărat.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Sunt de aceeasi parere, Ray, ca se generalizeaza prea mult pentru un secol in care se vrea egalitate intre sexe.

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Dupa 2000 de ani de sclavism a fost ceva foarte bun pentru societatea umana ca progresez, ca uni au idei radicale,extremiste este din cauza lipsei gandiri rationale,omul are doua functi
gandirea primitiva de pesterea = cea emotionala
gandirea rationala de om constient, creativ, rational
cei care au asemenea gandiri gandesc primitiv, emotional, nu vezi ca manipularea se face emotional nu rational, cand opresti ratiunea omului el crede orice lucru

| Superior explică (pentru RAY):

Ai dreptate, cazuri si cazuri, nu toti, dar in continua crestere din pacate.

| Superior explică (pentru RAY):

Sa nu uitam si promovarile din partea societatii, care incearca sa induca ideea ca e destul de normal si ok ca tu, fiind barbat, sa ti-o iei in fund de la altul. (LGBT)

| Drimmero a răspuns:

Astia nu sunt barbati ci niste papusei, prea penibili 'baietasii'.

| Freya1 a răspuns:

Nu toti dar sunt uni cum ai spus si tu.
Eu nu am nimic impotriva cu moda atata timp cat te lasa sa arăti a bărbat, dar daca te vad in mocasini si dansând din buric pe manele e o problemă. Cand esti bărbat dar o lasi pe Shakira sa iasa din tine e o problemă.

| RainmakerX a răspuns:

Un barbat care foloseste automatizari pentru a face bani este un barbat destept, nu un lenes. Stiu ce zic pentru ca ma ocup de asa ceva si sunt destul de pasionat de domeniu.

Cica sa faci un folos societatii.
Imi fac un folos MIE. Acel software (sau ce folosesc altii) munceste pentru mine, imi usureaza munca iar in timpul ramas pot sa invat chestii caci inca sunt la inceput de drum si am mult de tras pana o sa ajung undeva concret.

Sa enumar cate taxe platim? Sau ca fac voluntariat? Daca vrei sa faci un folos societatii prin activitatea ta atunci fa-te gunoier. ORICE om este un folos pentru societate atata timp cat declara veniturile pe care le obtine din diversele sale activitati.

Puterea nu este in muschi ci in bani si minte. Da, ar trebui sa faci sala dar nu pentru muschi ci pentru sanatatea ta in general.

La gandire iti dau dreptate in general. Urca tot mai sus si o sa vezi ca in anumite locuri nu sunt cocalari.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu câți ani ai și cu ce te ocupi? laughing Din câte știu eu ești un adolescent. E ușor să arăți cu degetul dintr-un fotoliu pufos. Nu știu, dar având in vedere comentariile, se pare că bărbații se uită mai des după bărbați decât femeile laughing poate ar fi cazul să ieșiți din dulap.

| mentholinks a răspuns:

Fiecare prost cauta oameni mai prosti ca el pentru a se crede destept.

| Endoryus a răspuns:

Barbatii moderni nu mai sunt barbati. Sunt niste gay cu pantaloni slim pe ei, "freze" de tot rasul, merg cu femeile la manichiura si alte prostii. Ce sa mai zic de aia care isi fac sprancenele. Inteleg ca unii au nevoie ca de nu ar avea mono spranceana dar lasa-ma frate. Dar asta e vina fetelor mai mult. Baietii vor atentia fetelor. Fetele se omoara cu moda si tot ce tine de ultima moda. Evident ca nu doar "sufletul conteaza ". Baietii ce fac? Se adapteaza la cum bate vantul. Ironia sortii? Tot tembelele astea se plang dupa o varsta ca unde sunt barbatii? Pai i-ati pi"dificat, ce naiba va asteptati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te referi in special la oraseni big grinar de la ce sa aiba muschi? Nu toti merg la sala, si chiar daca merg rezultatele nu apar repede.La sate hai ca este munca fizica.
In orase nu se face munca fizica, nici la job nu prea exista job care sa necesite musculatura aici nu ma refer la cei de la birou, si aia de la constructii au aparate care fac munca grea.
Mai demult nu era totul asa mecanizat, se facea munca fizica, + era armata,
Cat la mentalitate, daca mass-media le spala creierele la ce sa te astepti. Gandirea de cocalar este promovat ca exemplu in televizor.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo de asta, am văzut niște băiati de la sat cu arfe in ei mai ceva ca in L.A.
Crede-mă s-au schimbat mult cei de la sat si rar mai vezi unu sa mai lucre ca pe vremuri.Acuma sunt șmecheri vin din străinătate de la pus cepe cu audi si bmw ca acolo e mai ieftin si nu le mai ajungi la nas

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu de unde ești, dar în general cocalarii sunt de la țară, numai acolo se mai uită lumea la televizor laughing.

| supadeceapa a răspuns (pentru supadeceapa):

Morbid, și tu te uiți după păpușei, drăguțule? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supadeceapa e pusa pe troll, sigur are un tip dinasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce lucrezi?