| DonEduardo a întrebat:

Ce parere aveti de geografie ca stiinta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fara geografie nu se putea dovedi teoria pamantului batran,dar geografia a dovedit ca inainte era un singur continent care sa separat,cordonate,gps tin de geografie,toate stiintele sunt conectate intre ele, toate dovedesc evolutia omului, a pamantului, vieti, universului

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca stii pe ce planeta traiesti happy, daca stii sa iti localizezi pozitia pe ea, daca stii ce se afla in zona in care esti, asta o datorezi geografiei. De aceea mie mi-a placut mult si inca imi place

| Nirvanaaa a răspuns:

Este o stiinta frumoasa per general si necesara. Are unele informatii de cultura generala, pe care trebuie sa le stie tot omul.

| SharpEagle a răspuns:

Foarte bine...ancorata in realitate. Sau cu picioarele pe...pamant.
E o stiinta care ajuta multe alte discipline, are multe aspecte practice, concrete, imediate.
Dar de ce intrebi?

| DonEduardo explică (pentru SharpEagle):

Eram curios.

| SharpEagle a răspuns (pentru DonEduardo):

E clar ca erai curios, insa, care-i substratul? Vrei sa urmezi o cariera in geografie? Ai cunoscut pe cineva caruia ii place?

| DonEduardo explică (pentru SharpEagle):

Mie imi place.

| SharpEagle a răspuns (pentru DonEduardo):

Eh, daca vrei sa ai o viata frumoasa, atat la job cat si acasa, fa-ti meserie din ceea ce-ti place. Te vei simti cu adevarat implinit.
D-asta nu e bine sa vina babacii sa ne bage meseriile pe gat, cum cred ei. Ca daca la maturitate constatam ca ne-am ratat vocatia, atunci toata viata e ca si ratata, deviata, subminata.