| Joker3134 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de soldat in armata? Nu ti se cere nici macar bac, nici 12 clase,nici proba scrisa,era vorba ca daca nu iei bacul o sa muncesti toata viata ca necalificat si n-o s-o duci bine,pai uitati, astia cum de o duc, unde poti sa dai si cu 10 clase si cunosc pe cineva care a luat.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E destul de periculos și nu e pentru oricine. Ai nevoie de un autocontrol mare și de multa disciplina, plus ca trebuie sa fii într o forma fizica bună.
Iar cu școala. Dacă vine un război nu te întreabă nimeni câte clase ai.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Joker3134):

Sanse reale de razboi sunt in Iran. Unde situatia e super tensionata. Saptamaniile trecute Agentia Eurasia a ridicat gradul de probabilitate a izbucnirii unui conflict armat la 40%. Iar Trump a anulat in ultima ora un raid aerian asupra unui obiectiv iranian, din cauza posibilului numar mare de victime colaterale.
Dar un razboi Sua-Iran poate avea consecinte grave, atat folosirea armelor nucleare. Dar si puterea militara a Iranului care nu e de joaca. (Iranienii nu sunt arabi sau "musulmani clasici"

Răspuns utilizator avertizat
| whatevernvm a răspuns (pentru Joker3134):

Riscul consta în faptul ca ai parte de arme reale și trebuie sa nu fii suficient de bătut în cap încât sa ți tragi din întâmplare vreun glonț în creier

Răspuns utilizator avertizat