| AFRAIDs a întrebat:

Ce parere aveti de Norvegia? Nu ma refer ca tara, ca peisaje, etc.
Am auzit ca salariul mediu esti de 3500 Euro, asta pentru ca au o densitate mica.Merita sa te duci acolo? Sunt sanse sa gasesti de lucru? Daca da, in ce domenii mai ales?

1 răspuns:
| Mario1999 a răspuns:

Ideea este ca daca tu esti foarte bun intr-un domeniu, ajungi sa fi contactat de altii sau ai tu oportunitatea de a alege unde vrei sa lucrezi. Nu trebuie sa gandesti: In ce tara vreau sa lucrez? Hmm... In Norvegia. Atunci hai sa vad ce gasesc de lucru in Norvegia. Trebuie sa stii mai intai ce vrei sa faci si apoi sa te gandesti unde sa mergi. Ca si aspect, desigur ca est o tara frumoasa fiind si o tara civilizata. Fiecare tara are insa frumusetile ei. happy