| Lotte a întrebat:

Ce parere aveti de puternica influenta a tv-ului, revistelor cu modele foaaaarte slabe, fata de tinerele adolescente, neincrezatoare in ele insele, care ajung bulimice ori anorexice din cauza aceasta?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este stiut ca TV are cel mai puternic impact si asupra adultilor.Cu atat mai mult poate influenta un adolescent care nu are suficient discernamant. Daca acesta se afla sub o influenta buna din partea familiei si a anturajului poate sa devina selectiv si sa limiteze acest impact.

| luxor a răspuns:

Tv a schimbat lumea...
Dupa parerea mea suntem produsul tv-uluihappy