| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de un om care nu cauta sa interactioneze cu altii, raspunde sec/rece /obiectiv?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar ai cu cine sa interactionezi?
numa cwrve cu o mie de fete,tradatori, tarfe masculine, nu ai cu cine, rar un om de calitate in rest dumnezeu cu mila, ce cred despre acel om? bravo lui ca nu iti pierde timpul cu tot felul de gunoaie umane,incearca sa raspunzi asa cum poti,important e ca ajuti, asta e scopul TPU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate n-are cu cine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil că trece prin nişte perioade grele ale vieţii. Orice om vrea să fie iubit şi să ştie că se poate baza pe un apropiat.Un om poate să nu exteriorizeze aceste emoţii de iubire, empatie, sensibilitate, dar le ţine în el pentru că, vrea să de-a impresia că este curajos, independent şi se poate descurca în orice situaţie singur şi nu are nevoie de nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stie ce rateaza

| whatevernvm a răspuns:

Asa e felul lui de a fi. Nu toți sunt open și entuziasmați să socializeze și sa își facă relații de orice fel. Unora le e mai bine singuri

| Plato a răspuns:

Poate cauta dar nu gaseste. Nu oricine poate sa vorbeasca despre motivul pentru care masa este uda. Unii au nevoie de un alt nivel de conversatie, nu de "small-talk".

| Lioana a răspuns:

Din ceea ce ai spus tu nu imi pot face o parere. Din faptul ca un om nu este sociabil nu rezulta ca acel om este bun sau rau, nu ii arata caracterul. Valoarea unui om nu se masoara in cat de mult vorbeste sau cat de mult interactioneaza cu altii.
Fiecare om are defectele lui. Nimeni nu e perfect. De aceea trebuie sa-i acceptam pe ceilalti asa cum sunt chiar daca nu ne convin unele aspecte la ei, pentru ca poate nici lor nu le convin unele aspecte ale noastre.
Daca un om nu interactioneaza cu altii asta e parerea mea despre el: ca nu interactioneaza cu altii. Nu voi trage nici o alta concluzie de aici.

| VictorJulien a răspuns:

S-ar intelege bine cu mine