| EVA_7591 a întrebat:

Ce parere aveti de zicala : "ochii verzi niciodata sa nu-i crezi"?laughing

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Of, rima asta..., in ce-i face sa creada pe oamenii!

| luiza a răspuns:

E doar o chestie de rima, o zicala, nu poti cataloga oamenii dupa culoarea ochilor - mincinosi...

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Este o porcărie. Cunosc persoane cu ochi verzi şi sunt cât se poate de sincere. Ăluia care a inventat-o i s-a părut că sună bine.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| koshmarul a răspuns:

E inposibil sa fie adevarat, doar cacuiva ia mers rima si a zis poezia, e o prostie sa te bazezi pe asa ceva, si nici nu as vrea sa fie asa pentru ca prietena eaare ochii verzi, si chiar nu ma mintemereu cemi promite face, funda perfavore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat, ce are ochii cu tampenia care o au unii in cap? eu am ochii negri ma crezi ca te iubesc?

| Bogdan1947 a răspuns:

Este partial adevarat intr-un fel, in acest an m-am comvins de acest lucru! O fata care am iubit-o si la care am tinut mult si am facut multe pentru ea si eram dispus sa mai fac... in final m-a dezamagit, asta este. Dar nu este valabil mereu oricum. big grin