| Denis777 a întrebat:

Ce parere aveti despere generatia aceasta(din care fac si eu parte)?

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Inculta, proasta, vulnerabila.

| Leops a răspuns:

Frate generatia asta noua mo distrus complet sincer...si eu sunt cam in aceas situatie ca tine in afara de parinti divortat...in rest ca si tinewinking

| EllyMelly a răspuns:

De fapt generatia din care facem parte noi, toti adolescentii... In ultimii ani lucrurile s-au schimbat foarte mult, acum pina si copii duc un alt mod de viata. In ziua de azi tinerii sunt foarte capriciosi si fac lucruri care, poate in trecut nici cei maturi nu le faceau. Crestem si ne dezvoltam intr-un mediu poluat cu fite, bani, droguri, cluburi. Este foarte urit cind vezi pe strada o domnisoara care fumeaza (si asta din pacate se intimpla cam des), sau sa poarte fuste si pantaloni atit de scurti incit si fundul li se vede. Acum cit suntem adolescenti credem ca viata e roz, pentru ca avem parte de sustinerea materiala a parintilor, dar nu ne gindim la viitor, nu invatam ca sa putem sa ne cistigam piinea cu propriile forte. Pentru unii e cool sa traiasca in astfel de vremuri, dar eu spun ca suntem prea nemultumiti de ceea ce avem si cautam prea mult fara sa ne gindim la consecinte. Poate tu nu vezi din punctul asta de vedere viata, dar intr-o asa lume traim cu totii...

| Denis777 explică (pentru EllyMelly):

Eu am 14 ani,da pentru uni chiar sunt foarte mic,pana acum am trecut prin multe(droguri, alcool, tutun, probleme cu politia, divortul parintilor)probabil problema mea e ca vad mai mult partiile negative, nasol e ca nu imi pot gasi un loc de munca la varsta asta chiar daca incerc.Copii de bani gata o so fure fix in dinti cand raman fara spate, pacat de generatia asta.

| EllyMelly a răspuns (pentru Denis777):

Dupa cum iti spuneam, in timpurile astea copii se dezvolta prea devreme si cred ca stiu ce inseamna viata, insa nu e asa. Si scuza-ma daca iti spun, in fine nu e problema mea... dar e prea devreme sa incepi de la virsta asta cu astfel de chestii. Nu uita ca ai un viitor in fata ta, nu ti-l distruge de pe acum. eu ti-am dat doar un sfat. nu o spun cu rau. Si daca vrei sa vezi partile pozitive ale vietii... bucura-te de copilarie acum cit o mai ai, pentru ca o sa cresti si timpul nu se mai intoarce inapoi. Mare o sa fii, o sa ai timp de distractii. Stiu ca e greu sa te bucuri de copilarie din plin in vremurile noastre, pentru ca anturajul in care traim, parca te-ar impune sa faci lucruri care distrug adevarata frumusete a unei astfel de perioade. Sunt multi altii care iti spun in fata ca daca nu faci asa ca mine inseamna ca esti asa sau asa. Nu uita, invata sa fii stapin singur pe tine, si nu ii lasa pe altii sa iti conduca viata.