| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre abordatul pe stradă? Credeţi că în orice circumstanţă ar avea loc această abordare,tipul trebuie blamat şi etichetat ca fiind un disperat,un ciudat,un pervers singuratic etc. doar pentru că i-a atras atenţia o tipă pe stradă şi a vrut să intre în vorbă cu ea, tipă pe care e foarte posibil să nu o mai întâlnească niciodată? Şi chiar există tipi normali la cap cărora pur şi simplu să li se întâmple să le atragă atenţia o femeie într-un loc public şi să se bage în seamă cu ea fără să aibă intenţii dubioase? Până acum n-am auzit de la nicio prietenă sau alte cunoscute să aibă vreo experienţă ok de acest gen.Toţi tipii erau ori ţărani libidinoşi ori perverşi siniştri.
Sunt pe aici tipe care au fost abordate în acest mod şi a fost totul în regulă,iar apoi s-a şi înfiripat ceva? Sau sunt printre voi tipe care sunt deschise la acest tip de abordare? Dacă da, în ce împrejurări?

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bine,atunci e doar uşor de inflamat.Rămân eu aia certăreaţă.Pe mine nu mă poate inflama nimeni pe aici, cel mult doar să mă amuze.Eu sunt cea care face lumea să se inflameze.
Eh, nu trebuia. Poate îmi ştergeam iarăşi contul şi n-apucai să-ţi dai seama, că mult nu cred că mai stau sau îţi dădeai seama cine sunt şi credeai că vreau să mă ascund.Nicicum nu-i bine. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai niste replici subtile precum ''esti un baietel cam imprevizibil'', aia m-a amuzat maxim ca le dai din topor dar totusi subtile. Ai ce ai cu saracul, e baiat bun dar are momentele lui.

Daca nu folosesti anumite replici nu prea imi dau seama ca aici toti seamana intre ei, in special conturile nou aparute. Te salut de pe celalalt cont care va intra pe viitor daca ai de gand sa revii. Nu e vorba de ascuns ci doar ca alegi sa ai discretie stand putin sa vezi ce mai e, tu ai zis-o nu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ei hai că de data asta l-am luat uşor, doar l-am ciupit şi eu puţin, are reacţii amuzante.Anul trecut îl luasem mai tare,trebuie să recunoşti asta,acum am fost mult mai finuţă cu el.A scăpat chiar ieftin.S-a dat de gol la o întrebare de-a mea, l-am recunoscut după scris, de acolo a plecat totul.

Da, eu am zis-o, dar cred că mai demult.Să văd ce fac de pe următorul cont.Cine ştie ce mă mai apucă atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da tu cine esti pana la urma? Ca hecate nu esti, Gusticel nu esti... cine esti? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care iti zicea "Gusticel"? Ca vreau sa il lamuresc ca eu am un singur cont, care e asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt Hyacinth, nu mă ştii.
Ăsta e ăla care te-a confundat cu mine:
https://www.tpu.ro/utilizator/aaxtqg
Sari pe el! Rupe-i fâşu', Gusticico! Fii fără milă!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si anul trecut cand te-ai luat de el, tot asa ma amuzam, ai si tu 'victimile' tale pe aici, astia de ii simpatizezi tu cel mai mult. Sunteti un deliciu unii de aici in multe momente.

Mai stai ma, nu te da nimeni afara. Abia ce ai revenit

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ştiu că sunt delicioasă.

Păi mai stau un pic. Până mă plictisesc.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a laudat ca esti?

Site-ul are nevoie de tine, nu dezamagi comunitatea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păi nu tu ai zis că-s un deliciu? Deliciu, delicioasă, tot pe acolo.

O, da, cu siguranţă are.Ca de aer.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca voi, te-ai cam simtit, ntz, ntz...n-are nimic.

Mai participi si tu la invierea de pe aici, mai creezi topicuri misto din cand in cand, deci ai contributia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Sufăr prea mult de mine.
Suntem toţi delicioşi şi gata.

| Mosotti a răspuns:

Mi se pare f ok si abordatul pe strada, de ce nu?

Poate si cealalta persoana ma place si nu are curajul sa o arate, si daca te place, abia asteapta sa o abordezi, zice mersi ca ai facut asta, dati noroc, va schimbati telefoanele si deja dupamiaza sunteti la terasa la discutii, atractie reciproca sa fie.
Incercarea moarte nu are.

E asa "buna...cutare, ce faci, etc, eu sunt nelu".
Ea daca zice "buna, eu sunt nela", atunci zici "ce zici, ne vedem la o cafea dupamiaza sa mai stam de vorba?
Si gata treaba. Tine bine, nu tine iarasi bine.

Daca incerci ai o sansa, daca nu incerci nu ai nici una, ce alegem? Sa avem o sansa.

Poate nu au fete in colectivul tau, la munca, sau toate sunt luate, nu e problema si abordarea asta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai zici asa ca nu ti-ar place de tipu ala, daca ti-ar place mult, o sa zici sarumana ca te-a abordat, ca sa faceti o eventuala relatie!
Si chiar ti-ar pare rau ca nu te-a abordat cumva, si ca nu va intalniti.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Omu a incercat ca poate dadea de una care-l placea, nu e absolut nimic dubios si ciudat, stim f bine de ce a facut asa acea persoana.
Si bine facea.

Gandeste-te ca dai de una care si ea te place f mult cand te vede, cum e? O sa fie f fericita ca ai abordat-o.

| Ssparkl a răspuns:

E ok atata timp cand nu esti insistent, nu inseamna nu.

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai daca fata te place, nu mai e nevoie sa insisti, curge de la sine, daca zice nu, iar nu mai insisti, ca n-are sens.
Deci e okey oricum ar fi.

| Ssparkl a răspuns (pentru Mosotti):

Unii insista big grin

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai numa un prost insista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu generalizez, insa in viata mea nu am vazut un tip de treaba, decent si serios sa abordeze badaran pe strada.
In general vor doar ceva care incepe cu s si se termina cu x. Sau doar vor atentie si validare din partea sexului opus.
Plus ca de la 8 ani primeam astfel de abordari de la barbati de cel putin 30 de ani, ceea ce spune multe despre societatea in care traim.
Bimeinteles ca nu m-ar deranja o abordare de la un tip care imi place, dar un tip care m-ar aborda direct pe strada nu m-ar atrage, mi-ar da impresia de badaran.
Cel putin eu nu vad un tip care e genul meu abordand astfel.
Genul meu e timid, insa sensibil si romantic, iar atunci cand prinde incredere in tine este un glumet si un intelectual cu care sa radeti si sa vorbiti ore in sir despre fel si fel de subiecte comune.
Eu nu vad acest gen de baiat abordand pe strada.
Niciodata.

Ceea ce zic eu nu sunt generalizari, ci doar majorotatea cazurilor, adica foarte rar gasesti tipi care chiar vor ceva serios cu o astfel de abordare.
Cel putin mie mi s-ar parea de prost gust.
Adica daca o femeie abordeaza astfel e facuta c.rva sau usuratica, deci... happy sad

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu sa apalezi ca badaranul ci politicos.
Si daca vrea doar s.x, pana la urma nu da in cap, si ea s-ar simti bine ca si el, nu asta e problema.

Iti zic eu ca daca ti-ar place mult, nu l-ai considera badaran, mai ales daca o face politicos abordarea, nu mai stai tu sa gandesti asta, nu s-a intamplat sa fie asa si asa gandesti rational ca nu ti-ar place, banuind ca o sa fie unu care nu iti place si mai si insista ca prostul.

Dar poate da, unul care abordeaza pe strada nu e genul tau, si asta e posibil. Insa daca fizic te va atrage tare, vei pierde ratiunea.
Tu ai enumerat acolo doar calitati morale ce ai vrea.

Ca te abordau aia de 50 ani, ce sa zic, asta se face si in alte tari, oamenii incearca, daca tine bine, daca nu, nu, nu e ceva rau in asta, bine sa nu fie minora tipa, dar asta e altceva.
De obicei astia in varsta ofera si avantaje materiale si de multe ori o vor zice, eu cand m-am dat fata sa testez psihologia barbatilor pe site-uri, de multe ori ziceau "nu ai vrea o relatie cu avantaje?".

Si mi se pare ok si la femei si la barbati la o adica sa abordeze asa daca o fac cum trebuie, nu vad ceva aiurea.
Bine, aia timizi nu o vor face, asta clar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

La mine, sentimentalul, ca sa isi faca treaba, vine dupa ce isi da rationalul acordul. Altfel e doar atractie fizica. Adica nu iubire. Ca sa mi se para o persoana okey, rationalul meu ii da mai multe teste:
-sa vorbeasca corect limba romama, adica o minina educatie
-sa stie sa lege cuvintele coerent, adica un minim IQ
-sa stie sa se poarte, adica minime maniere
-sa nu fie imbracat in straie rupte si sa nu fie murdar, adica o minima igiena si decenta
-sa nu se laude ca BMW-ul lui sau sa meraga cu manelele la ureche pe strada, un minim bun simt
Si astea sunt doar cele mai usoare teste. Daca le trece, poate vorbi cu mine. Daca nu, nu.
Pe urma urmatoarele:
-ce gandire are, daca suntem pe aceeasi lungime de unda
-ce studii are
-ce cultura generala are
-ce trasaturi de persoanlitate are
Etc etc
Nu e asa usor cum cred unii, atractia fizica si BUF, m-am topit, il plac etc.
Bineinteles ca nu e NIMIC rau intr-o relatie de o singura noapte, ba chiar incurajez lumea sa se simta bine, cu conditia sa o faca protejat.
Dar nu e genul meu.
Eu vreau acel baiat pentru cum ii functioneaza mintea intai de toate. Iar el ar trebui sa vrea la fel si de la mine.
Sunt dispusa sa ii ofer cel putin ce vreau eu sa imi ofere el la mine.
Da, conteaza si fizicul in cantitati foarte mici, dar nu am asteptari nerealiste.
-peste 180 cm (ca si eu sunt inalta)
-conformatie ok proportionat
-trasaturi faciale frumusele
Dar nu asta conteaza in peimul rand, fizicul, ci cum gandeste. happy
Eu pur si simplu nu il vad abordand pe strada. E sarmant, misterios si serios, cand trece pe strazi.
Si stiu ca probabil o sa zici ca e o convingere inrationala, dar este de fapt o concluzie pe care am tras-o de-a lungul vietii din experientele mele:
Abordatul pe strada nu e de incredere & nu e potrivit.
Cel putin eu nu as fi impresionată happy
Dar bineinteles ca asta tine de perspectiva fiecaruia in parte.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce zici tu e f bine, si la mine e la fel, 99 % la fel ca si la tine cu, conditiile, doar ca pe mine nu ma int ce studii are, ca daca pe restul e okey, ajunge.

La fizic ai zis ce trebuia spus "trasaturi faciale frumusele".
Si ideea este ca, daca are trasaturi frumusele, o sa vrei sa stai cu el de vorba sa afli ce are din lista, sau dupa ce vezi cand te baga el in seama, ca are din prima ceva din lista ca apoi sa continui.
Altfel s-ar putea sa nu mai vrei sa afli nimic, daca nu te atrage deloc la figura (ca e inalt nu mai conteaza in cazul asta).

Si de aia am zis, ca daca are trasaturi fumusele si doresti o relatie (ca daca esti in una, nu mai conteaza, ca nu te mai int daca iti e bine cu partenerul), nu o sa te deranjeze ca te abordeaza politicos pe strada, la aia ma refeream.
Figura e cheia care deschide usa, fara cheie, stop joc, nu mai cont ce e dupa usa.
Asa e la 99 % din oameni cel putin, chiar daca nu isi dau seama.

Dar e clar ca nu ajunge doar figura, asta clar, insa ea e proba decisiva.

| Ssparkl a răspuns (pentru Mosotti):

Da

| Mosotti a răspuns (pentru Ssparkl):

Pai da, eu cand vad ca nu vrea, gata, m-am oprit, nu insist ca nu are sens, placut cu forta nu se poate. Ca daca te place, vrea din prima, simti ca abia asteapta sa zici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cunosc cupluri care așa s-au cunoscut, și apoi s-au căsătorit, așa că nu este bine să generalizăm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ne-am cunoscut în troleibuz,
Era mare-nghesuială,
Și din gât, ieșea miros urât.
Poate-n cap să-mi cadă,
Și-o cărămidă...
Sunt ferict,
Cred că m-am îndrăgostit.
---
Şi chiar există tipi normali la cap cărora pur şi simplu să li se întâmple să le atragă atenţia o femeie într-un loc public şi să se bage în seamă cu ea fără să aibă intenţii dubioase? Da, de exemplu eu. Dar nu bag mâna in foc că aș fi normal. Și să faci fericită o femeie, nu văd nimic dubios în asta.