| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre abordatul pe stradă? Credeţi că în orice circumstanţă ar avea loc această abordare,tipul trebuie blamat şi etichetat ca fiind un disperat,un ciudat,un pervers singuratic etc. doar pentru că i-a atras atenţia o tipă pe stradă şi a vrut să intre în vorbă cu ea, tipă pe care e foarte posibil să nu o mai întâlnească niciodată? Şi chiar există tipi normali la cap cărora pur şi simplu să li se întâmple să le atragă atenţia o femeie într-un loc public şi să se bage în seamă cu ea fără să aibă intenţii dubioase? Până acum n-am auzit de la nicio prietenă sau alte cunoscute să aibă vreo experienţă ok de acest gen.Toţi tipii erau ori ţărani libidinoşi ori perverşi siniştri.
Sunt pe aici tipe care au fost abordate în acest mod şi a fost totul în regulă,iar apoi s-a şi înfiripat ceva? Sau sunt printre voi tipe care sunt deschise la acest tip de abordare? Dacă da, în ce împrejurări?

87 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cuminte? Eh.
Da, eram destul de certăreaţă.De fapt încă sunt. Poate-i un defect ardelenesc.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că ție îți place să riști. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

E mult spus.Doar sunt dispusă.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma amuza cand te certi, d-asta zic ca s-a unit vechea garda. Ardelenii stiu ca nu sunt certareti daca nu sunt suparati, dar iti place si tie uneori cearta, te mananca degetele daca nu te iei cu cineva mai in gluma sau mai in serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păi mă cam mănâncă uneori,ce să fac? Şi dacă mă mănâncă,trebuie să mă scarpin, nu?

A, dacă tot te-am prins aici, acum mi-am amintit, ştii cumva cine-i ăsta?
https://www.tpu.ro/utilizator/aaxtqg
I-am văzut un răspuns la o întrebare acum 2-3 zile parcă şi mi s-a părut cunoscut stilul lui de a scrie, iar când m-am uitat peste profilul lui la celelalte răspunsuri ca să-mi dau seama cine e, am descoperit că m-a pomenit undeva, mă confundase cu guşterul ăla. :))
Dar tot nu-mi dau seama cine e şi-s curioasă.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cine e, l-am vazut si eu dar nu stiu de unde sa-l iau. D-aia ti-am si zis ca sunt o gramada vechi cu multe conturi si nu stii cine sunt, pana si Bugs Bunny a facut panarama pe aici acum vreo 2 luni parca cu Hecate, ce a fost atunci... si mai are conturi aduse pe aici mai mult ca sigur, la fel si hecate. Intreaba-l direct, au aparut personaje care mai de care aici, e amuzant site-ul uneori tocmai pentru ca sunt atatea personaje.
Gusteru' ala ))) Nu o stii pe gusticel?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bugs Bunny. rolling on the floor
M-am nimerit şi eu pe aici când a fost faza cu Hecate, am prins ultima postare.Nu mă aşteptam la aşa ceva de la ea, am fost puţin surprinsă când am aflat.
Nu cred că mai are Bloody conturi pe aici şi nici nu cred că mai revine pe site după întâmplarea aia.
Cât despre contul ăla misterios, o să-l întreb, chiar sunt curioasă.
Deci Gusticel e o Gusticică? Nu ştiam că e fată.Mi-a dat ignore, n-am apucat s-o văd prea mult pe aici. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii multe despre Hecate, o salutam pe calea asta ca o sa vada postarea asta. Eram sigur ca e un personaj si ea si nu e pe bune. Iar Bloody sau cum i se zice a mai avut si alte conturi, ciudat ca au disparut amandoi de pe conturile principale.
Da, e o gusticica mai impulsiva asa dar de gasca, nu stiu ce e cu ea. Cu totii de aici suntem ciudati mai mult sau mai putin, depinde mult de starea de spirit a omului pana sa-si dea arama pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ştiu, eu cel puţin n-am văzut-o niciodată să înceapă o ceartă pe aici.Mereu ea era cea atacată.Şi de multe ori mi se părea că se luau aiurea de ea.Ce-i drept,mai râdeam şi eu când îi mai prindeam pe aici certându-se, era amuzant.
Ce să zic, se pare că nu ştiu eu totul, într-un fel m-am şi gândit că ar trebui să fie totuşi nişte motive mai bune pentru care sare atâta lume pe ea. Oricum, eu n-am nimic cu ea.Nu mi-a făcut nimic niciodată. Nici n-am avut prea multe tangenţe.
Păi să ştii că toţi suntem ciudaţi într-o oarecare măsură, altfel n-am avea cont pe site-ul ăsta. laughing

| OldSoul a răspuns:

Daca vrei sa ai succes cu genul acesta de abordari, trebuie sa indeplinesti unele conditii.
1. Sa fii realist.
Cazurile in care o astfel de abordare ar avea sanse mari de succes, sunt destul de rare.
2. Sa citesti priviri.
Altfel spus, sa poti sa-ti dai seama rapid daca si persoana respectiva te-a observat si daca prezinti un interes pentru ea.
De obicei, se vede dupa contactul vizual cat de "receptiva" ar fi respectiva persoana.
Daca te priveste rapid, si isi schimba privirea, atunci fie nu esti genul ei, fie s-ar simti ea incomod intr-o astfel de abordare.
Daca te priveste lung si taios, a observat ca e ceva ciudat la tine, deci mai bine iti vezi de drum.
Dar daca te priveste in mod repetat, cu o oarecare bucurie pe fata, atunci ai sanse ca abordarea sa aiba succes.
3. Trebuie sa ai o oarecare personalitate ok.
Aici ne referim la vorbe, si nu numai.
Trebuie sa stii cum sa faci persoana sa se relaxeze rapid in preajma ta.
Trebuie sa stii cum sa-ti faci intrarea, astfel incat sa para ceva normal.
Trebuie sa ai asteptari realiste. Chiar daca exista o oarecare atractie de moment, aceasta poate disparea instant cand incepi sa vorbesti cu ea. Sau, chiar daca nu dispare, asta nu iti va garanta ca persoana respectiva iti va si da o modalitate de contact.
Uneori, increderea prea mare de sine poate fi de speriat.

Cam atat ar fi de spus din punctul meu de vedere.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Hecate intotdeauna e o inocenta, niciodata nu face nimic, e cea mai cuminte, mai ceva ca iti vine s-o pastrezi bibelou si ceilalti sunt niste rai care se iau de ea. Ce vorbeste...era comedie, radeai cu lacrimi, va mai reveni comedia, de asta sunt sigur.
Lumea se lua de ea pentru ca minte, daca pana si pe clint l-a intors impotriva ei a facut o performanta mare.
Tu=ea, asa umbla vorba prin sat, si eu cred lucrul asta, d-aia nu ai treaba cu ea (glumesc).
Site-ul asta e pentru stari, daca ai chef sa fii serios si sa fii pe subiecte o faci, daca ai chef de un mic misto si se mai alatura si altii si de obicei se intampla asta atunci devine interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe discord sare vaca aia la cearta de cate ori are ocazia. Asemenea vietate aroganta si inculta nu vezi in fiecare zi... nu ma mir ca se ia lumea de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aşa mi se părea mie, ţi-am zis.Eu de când sunt pe site nu cred că am văzut-o vreodată să pornească ea o ceartă.Mi se părea că prea se ia lumea de ea doar pentru că e arogantă.Pe Discord n-am de unde să ştiu ce face, n-am intrat acolo niciodată.
Ce interesant e că pe site pare totul aşa liniştit, doar mai sunt din când în când mici întâmplări, iar pe Discord cred că se întâmplă ceva zilnic.Văd că toată lumea s-a mutat acolo mai nou.
Eu=ea? Serios? Care-s ăia care zic asta? rolling on the floor
Hecate, Gusticel.......azi mâine aflu că sunt şi Raizing.
Şi chiar nu înţeleg de ce.Nu mi se pare că semăn cu niciuna. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gusticico,vezi că e un nene pe aici care zice că eu sunt tu.Dar de fapt ştii deja asta că doar ţie ţi-a comentat acolo. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am un singur cont de TPU, restul sunt impostori.
Nimeni de pe TPU nu este Gusticel, cu exceptia mea, desigur laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă tot eşti aici.De ce mi-ai zis atunci Georgiana? Cine e Georgiana? Mi-am amintit de faza aia.
https://www.tpu.ro/......ane-nu-vi/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Georgiana e Hecate. Credeam ca esti ea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

A suparat Gusticelul in ultimul hal, daca n-o tineam sarea la bataie, numai incruntata statea cand era hecate on. Nu prea a intrat nici hecate, adica a intrat de cateva ori si mai mult avea treaba cu gusti, cu restul nu prea. Nu te gandi ca pe discord era ceva, nu era nimic, batea vantul in 50% din cazuri.

Glumesc cu faza aia ca tu=ea, uneori semanati, alteori nu si d-aici pleaca glumele. Raizing ala e tovarasul tau de breazla, va invocati reciproc uneori ))). Mai stii care cum e pe aici ca la cate conturi au aparut si la cate conturi au fost iti e imposibil sa tii ritmul. Lasa ca si eu m-am luat de gusticel gratuit o data din cauza uneia care tot asa semana, identic pareau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am crezut că glumeai doar cu ultima parte, că şi tu crezi asta.Credeam că ai fost serios când ai zis că e lume pe aici care crede că-s ea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Totuşi,eu nu văd de ce aş semăna cu ea "uneori".Nu mi se pare că ar exista vreo asemănare între noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lumea de pe TPU e cam paranoica

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Văd.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar glumeam, sau nu...dar la modul cel mai serios nu vad nici eu asemanari. Vad ca e pe frecventa si gusti, a dat raul afara cand a zis de ea )))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

M-am intors pe discord big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti s-a facut dor, nu renunti usor : D. Nu vazusem ca nu intrasem deloc azi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ai intrat pentru ca nu stiai ca m-am intors laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da, ce aroganta iti dai, gusterico

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Dacă zici tu că glumeai atunci eu te cred.
E certăreaţă ca şi mine. Măcar la asta semănăm. Poate de-aia ne-a şi confundat ăla.Nici acum nu ştiu cine e, l-am întrebat, dar nu a vrut să-mi zică.Şi el se contrazicea.Prima oară i-a zis lui Gusticel că-s eu, apoi când i-am zis ieri cine sunt, nu m-a crezut şi îmi zicea tot Gusticel.Deci până la urmă nu mai crede că suntem una şi aceeaşi persoană.
Mor de râs când mai apare câte un aiurit de-ăsta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si acum ai problema ca nu stii cand glumesc si cand zic adevarul, 'Gusticel'.
De cine zici ca e certareata? de cea de aici de la intrebare? e cuminte si inofensiva, sare la scandal daca ii zici ceva, e usor de inflamat, are o limita finuta si cand ai depasit-o devine de neoprit. Tu esti mai certareata decat ea dar in lipsa de material te-ai facut fata cuminte, si nu aveti cum sa fiti aceeasi persoane, caractere diferite care se simt chiar si prin spatele conturilor voastre, trebuia totusi sa nu te dai de gol, trebuia sa mai lasi mister, era mai mult farmec.