| zanesiprintese a întrebat:

Ce parere aveti despre acest citat?
"Trebuie sa iubesti Romania cu frenezie, s-o iubesti si sa crezi in ea impotriva tuturor evidentelor – ca sa poti uita gradul de descompunere in care am ajuns (Mircea Eliade)"

Răspuns Câştigător
| cmm a răspuns:

Excelent ales! E bine sa iubim asa Romania, poate ii vom converti pe mai multi la credinta in Romania. E scris superb, ca tot ce a scris Eliade...

3 răspunsuri:
| zanesiprintese explică:

@margo. nu ai inteles nimic. ideea era urmatoarea: ca in ciuda descompunerii, sa nu te opresti s-o iubesti. Trebuie nu este folosit doar ca o impunere, dar nu stau acum sa dau lectii, intrebarea era ce parere aveti. In fine. stiam ca nu ma pot astepta la mai mult!

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Asa ar trebui. dar din pacate nu E!`oricum putin acolo cred ca, cu totii ne iubim tarisoara ps:scuze de cacofoniewinking anyway eliade a spus asta atunci,. ce ar zice el acum?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a zis el treaba asta Romania nu era in halul in care este acum.acum nu mai poti sa crezi e ea, sa o iubesti etc