| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti despre antrenamentele militarilor? sunt dure? daca sa zicem ca nu am avut in familie pe cineva care sa fie cadru militar si eu imi doresc asta, credeti ca pot reusi? am inceput sa ma antrenez si sa imi creez conditie fizica, credeti ca pot reusi sau trebuie sa fi facut pentru asa ceva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti reusi. Viata este grea in armata dar cu putina vointa si trebuie sa te gandesti ca maine va fi mai usor. Eu am facut atunci cand sambata era zi de instructie. Invoiri numai daca luai peste nota 8 si atunci doar o data pe luna, etc. Astazi este cu mult mai usor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde la ce arma doresti sa fii repartizat. Gradul, dificultatea si duritatea antrenamentelor difera de la o arma la alta.Insa poti sa reusesti daca nu ai de gand/nu vrei sa te inrolezi in Legiunea straina.