| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce părere aveți despre articolul 13 legat de Youtube?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De acord, deja libertatea de exprimare inseamna anarhie, fiecare isi exprima frustrarile pe internet, nu se poate asa ceva, de acord

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sper ca glumesti...altfel e de rau daca nu!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu glumesc, traim intr o lumea anarhica

| Darkmagic a răspuns:

Mda...
L-ai uitat pe 11 Chevy. happy
Dupa "raspunsurile" de pana acum, m-am lamurit ca "multi" useri "stiu" si "inteleg" ce target au, si CE inseamna articolele 11 si 13.
Ma simt plin de respect pentru ei. rolling on the floor
Pe scurt:
Daca de exemplu, Alphabet sau Facebook or sa plateasca pentru continut, userii din tarile sarace se intorc la cititul de tiparituri, taxele respective trebuind sa "vina inapoi" in visteriile lor, de undeva.
Personal, sunt multumit.
Nu s-a vandut Romania pe sine, pentru ca ati vrut in U.E?
Nu se tot "incordeaza" U.E. de ceva timp impotriva SUA pe varii domenii (unul e chiar acesta), sa scoata si ei un banut de la gigantii amintiti mai sus?
Din pacate insa pentru parerea mea, nu cred ca se va intampla nimic, U.E. fiind prea slaba pentru a bate cu pumnul in masa Alphabet ca sa ceara vreun ban, exemplul clasic fiind ce s-a intamplat cu Germania prin 2014 sau 2015, cand nemtii au incercat sa opreasca DOAR Google News, apoi Curtea Administrativa de la Munchen s-a sucit cu 180 de grade in doar cateva zile, pentru ca mai aveau putin si-i stergeau aia de pe harta...
Prin urmare, nu va faceti griji prea mari, Alphabet sau Facebook NU or sa plateasca nicio taxa pe link sau continut Europei, asa ca nici NU vor impune o taxa utilizatorilor "casnici",
Namaste. happy

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Sa speram ca se ocupa Anonymus de tot, daca nu pornim o revolutie!