| RoxyRoxana99 a întrebat:

Ce parere aveti despre Banca de celule stem LifeLine?

Răspuns Câştigător
| Alexa1984 a răspuns:

O prietena de-a mea a făcut cu ei și a fost totul ok. Știu ca plătește în rate destul de mici și a luat pachetul full cu celule din sânge și cordon. M-am interesat și eu despre recoltare și am vrut sa fac tot cu ei. Consider ca este o șansă unica și nu ar trebui ratata. M-am tot documentat sa fiu sigura ca aleg ce e mai bun pentru copilul meu, deși știu ca doamna de la Lifeline mi-a spus atunci ca bebe poate sa vina mai repede si sa nu las pe ultima 100 m și așa a fost. Nu am mai apucat sa recoltez. Dar la următorul bebe o sa fac din timp contractul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru orice banca, utilitatea este foarte limitata (stim ca se pot face anumite lucruri cu celulele stem dar procedurile concrete sunt foarte putine). Cantitatea de material util prelevata este relativ mica. Am vazut de curand ca se pot obtine celule stem si prin alte metode. Exista o limita (parca 15 ani) pentru pastrare. Nu ai nici o posibilitate de a verifica serviciul primit. Pretul este imens (la toti competitorii). Pe de alta parte este copilul tau si exista o posibilitate, infima este adevarat, sa ai nevoie de acele celule.

| crika a răspuns:

O ruda de a mea a fost la Baby Stem. Au parca 3 pachete din care poti alege si e bine ca poti plati in mai multe rate. Stiu ca perioada de pastrare e foarte mare, matusa mea si-a ales un pachet care pastreaza celulele stem recoltate pentru 20 de ani. Intra aici sa vezi mai multe detalii: http://www.babystem.ro/baby-stem-seracell. E bine sa ai mai multe optiuni din care sa alegi.