Întrebare recomandată | zamfira a întrebat:

Aveti incredere in bancile de celule stem? Ati recoltat astfel de celule la nasterea copilului vostru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu m-am gandit foarte tare la chestiunea aceasta caci nu imi doresc un copil in viitorul foarte apropiat, insa la o prima vedere pare o idee buna, deci da as recolta astfel de celule.

| timeOUT a răspuns:

Da, de ce nu, mai sigur de atat crezi ca se poate,.

| dadine a răspuns:

Am o prietena care lucreaza la o banca de celule stem si din cate mi-a explicat totul este perfect, de la recoltare la depozitare. Eu as recolta astfel de celule, mi se pare o investitie excelenta.

| NASA10 a răspuns:

Da de ce nu?
Eu asa am auzit.

| madisong a răspuns:

Si mie mi se pare o investitie grozava si as face-o daca ar fi nevoie.

| Schmidt a răspuns:

Nu prea stiu despre aceste banci..., m-am interesat de curand dar din ce am citit par a fi foarte ajutatoare in cazul in care functioneaza... uite un link sper sa te ajute :3 : http://www.stemsure.ro/ce-sunt-celulele-stem/ce-boli-vindeca