| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile/filmele horror? Au vreun impact asupra psihicului nostru?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de fiecare om. Eu m-am uitat la filme horror de cand sunt mic si la inceput m-au speriat dar dupa n-am mai avut nimic. Ma uitam la tot felul de filme horror si nu ma mai speria nici unul. Altii au 20 ani si le este frica sa se uite la filme horror laughing. Acum mi-a venit pofta de un film laughing. Over 21 se numeste, iti recomand sa te uiti e foarte tare ( comedie ). Bafta!

| Eduard619 a răspuns:

Nu au neaparat dar pe mine filmele ma sperie laughing

| AlexGabrielASC a răspuns:

Filmele horror pot avea si impacte asupra psihicului nostru, acum depinde de fiecare persoana in parte. De exemplu daca te-ai intrebat vreodata ce s-ar intampla daca ar fi asa ceva in realitatea, deja a avut un efect asupra ta, funda?

| Biia1212 a răspuns:

De obicei au.De exemplu eu ma speri si visez urat de la filmele horror, nici macar nu pot sa dorm de la ele.Am avut o prietena care s-a uitat la un film de groaza si orice miscare faceai se speria din cauza filmului fiindca credea ca ersonajul ala se afla acolo.Sunt persoane ca mine sau ea dar sunt si persoane care nu se sperie si nu au niciun impact filmele de groaza asupra lor.De exemplu am doua colege care se uita in fiecare seara la filme horror si le plac filmele horror si nu le sperie.