| MisterKat a întrebat:

Ce parere aveti despre ce doresc sa faca maghiarii in Romania? http://www.adevarul.ro/......68729.html http://www.adevarul.ro/......68729.html

Am in bloc, o vecina unguroaica si i-a spus mamei sa ne zica sa ne dam bine pe langa un baiat de-al ei ca sa invatam maghiara, ca altfel nu o sa mai avem locuri de munca daca nu o sa stim maghiara. Si eu locuiesc in Brasov...

O alta chestie care m-a enervat este ca a spus ca Romania a existat doar dupa 1942 si ca e doar o parte din Oltenia si cam atat. A spus ca Delta Dunarii, Marea Neagra, Moldova, Banatul, Maramuresul, Bucovina, Transilvania sunt ale lor(ale Ungariei). Are si o harta de acest tip pe care a zis ca o sa ne dea sa o tragem la xerox.
Chestiunea aceasta cu ONU a spus-o dinainte de a fi publicata in presa, deci ea stia de undeva acest lucru inainte sa stim si noi ceilalti, anumite zvonuri spun ca la Biserica Catolica din Brasov de pe Strada Muresenilor (langa liceul maghiar Arpily Lajos) se face politica in loc de religie. Alte chestiuni pe care le tot aude sunt de la televiziunile maghiare care emit in Romania: Duna TV, TV2, M2 etc. (sunt vreo 4 televiziuni maghiare in pachetul meu de la cablu). Alta chestiune care m-a enervat a fost aceea ca:"Ungaria a fost scaldata de 3 mari" (deci va dati seama pana unde ajungea Ungaria? :)) ), ca Polonia ar fi fost data cadou de unguri, ca trebuie sa ia si din Germania, Slovacia, Serbia si Polonia (presupun) si clar din Romania... Ce parere aveti?! Si sa nu ziceti ca sunt cumva xenofob...

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Ungurii sunt bolnavi mintal în marea lor majoritate cum sunt ţiganii hoţi. Nu te-ai obişnuit până acum? Românul are un defect şi mai mare; e prost! Ăştia trebuiau expulzaţi demult.

2 răspunsuri:
| MisterKat explică:

@Zenitf: asa mi-a zis cu cele 3 mari laughing, in plus mi-a aratat un atlas geografic in care Romania aparea dupa 1942... Sunt debili mintali ungurii din Romania (nu toti, dar o mare parte dintre ei).

| Zenithf a răspuns:

Da, sigur, de trei mari, cred ca o incurcat lacul boloton si dunarea cu mari laughing