| Mystique a întrebat:

Ce parere aveti despre cei din zodia Scorpion? Stiu, exista oameni, nu zodii, dar totusi. Vi se par persoane lipsite de scrupule, chiar daca, de cale mai multe ori, sunt inteligente? Scorpionii, va rog, nu imi sariti in cap, eu afirm asta doar din propria experienta. Povestiti si voi ce impresie v-au lasat scorpionii pe care ii cunoasteti.

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Mie-mi plac. Ma inteleg bine cu eibig grin

lolita
| lolita a răspuns:

Eu sunt in zodia scorpion, si-ti zic ca risti foarte mult daca superi unul. laughing eu nu cred in chhestia cu zodiile, cred ca toate persoanele sunt diferite.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Principalele caracteristice pentru scorpion; loialitate, hotarire, curaj. defectele scorpionului sint; gelozie, fanatism, spirit razbunator. Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos. eu sint scorpion si cred ca c-am acesta este adevarul.

| lexony a răspuns:

Scorpionii pe care ii cunosk eu, mi'au lasat o parere extraordinara.

| _pink a răspuns:

Am intalnit multi scorpioni. Cea mai mare "calitate" intalnita la toti e ca mint cu cea mai mare naturalete. Sunt ei pe primul plan indiferent de domeniu. Sunt materialisti 100%, partea buna e ca vor lucra pe rupte pentru bani. Nu vei stii niciodata ce gandeste cu adevarat un scorpion. Daca il ranesti, scopul principal e razbunarea. Nu exista scorpion care sa ierte. Sunt gelosi si infideli, dar pretind fidelitate. Stiu sa te seduca, stiu sa zica exact ce vor urechile tale sa auda. Preferabil sa nu il contrazici daca vrei sa ai casa buna cu el. Am intalnit prea multi scorpioni, ce am scris mai sus, ii caracterizeaza pe toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pentru scorpioni scopul scuza mijloacele si uneori e chiar ok. Uneori nu pun in balanta costurile si beneficiile fiind mult mai important sa rezolve problema. Au mare rabdare in asteptarea razbunarii, nu se linistesc pana cand nu considera ca s-a facut dreptate cu cei ce,, i-au calcat pe batatura".

| anabatr a răspuns:

Iubitul meu este scorpion si e ok ca si barbat. Ma face sa-l iubesc ceea e tot ce conteaza si tine mult la mine. mie imi place zodiacool.ro de aici imi citesc detalii legate de zodii. ma informez in fiecare saptamana. incearca si tu

| mirssu a răspuns:

Cred ca ai citit multe articole despre ei inainte sa scrii aceasta intrebare si de asta te-ai speriat, eu sunt un scorpion mai mic si poate ca nu am atins "punctul suprem' al zodiei[adica acele articole sunt despre persoane adulteon the phonedar pot spune ca nu tot ce citesti e adevarat.am citit si eu un articol si am ramas uimita de cata rautate ascund in suflet, pur si simplu nu ma regaseam in acele cuvinte.si eu sunt o persoana mai inchisa, mai sensibila mai rautacioasa dar nu sunt in stare sa ma razbun[in adevaratul sens al cuvanrtului] pe cineva care abia m-a enervat.se spune de scorpioni ca sunt inteligenti, cum ai spus si tu, eu am o cunostinta scorpion care pot spune ca e chiar proasta laughing. ce incerc eu sa spun e ca aici conteaza si educatia primitahappy dar intodeauna persoana aceea mai rafinata care iese in evidenta, care parca vrea sa spuna ceva cu acea privire, care se supara cel mai repede, care are macar cea mai mica dorinta de razbinare macar in gand este cu siguranta un scorpionwinking

| Tudor_Lacramioara_1979 a răspuns:

Aveti fiecare opini diferite de zodia scorpion nu pot sa va contrazic fiecare avem dreptul sa ne spunem k gandim eu sunt scorpion si cred in zodia mea ptc ma descrie k persoana asa sunt si in realitate dar un singur lucru nu sunt infidela tot timpul depinde de inprejurimi sunt fascinata de caracterul meu si felul meu de afi ma bucur k sunt eu.