| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre zodia Scorpionului? Cunoasteti persoane in aceasta zodie?
Mai ceva big grin cu care zodii relationati cel mai bine? Si cu care nu?

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Da ,am o parere buna despre scorpioni ; este o zodie puternica, cei nascuti sub acest semn sun persoane puternice, cu stil , hotarati, nu cedeaza usor in fata intemperiilor; au un dezvoltat simt al dreptatii, senzualitaii, al familiei; sunt loiali partenerilor de cuplu ; stiu pentru ce lupta in viata; daca sunt inselati sau atacati isi ascud sentimentele in cea mai cumplita razbunare,;au tot ce e necesar supravietuirii si se spune ca au puterea de a renaste din cenusa asemeni pasarii pfheonix daca au fost "distrusi."

17 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu sunt varsatoare si ma inteleg bine q balantele, varsatorii si q taurii...hmmm...scorpionii sunt persoane luptatoare si fff taioase...cunosc multe pers in aceasta zodie si sp din propria experienta...straight face
sper sa nu va suparati, insa eu cred ca si ascendentul influenteaza mult zodiahappy

| hândel a răspuns:

Si soacra'mea-i o scorpie. Ai dreptate, va sare cam repede mustarul. Sunteti cam repezite, dar aveti si calitati cand sunteti calme, puteti fi adorabile cand sunteti luate cu miere. Eu sunt rechin (peste) si ma-nteleg bine cu scorpionii, dar cand ne luam la harta, eu domin situatia. devil

| hândel a răspuns:

Pana nu-ncercam, nu putem stii. big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Da soacra mea asa ca...

| Elly4all a răspuns:

:D Eu sunt scorpion, si perietena mea cea mai buna:D: ne plece apa, suntem stabili, culorile noastre sunt rosu si violet, loiali, hotarati, curajosi, gelosi, razbunatori, fanatici,
Ne intelegem ff bine cu zodiile rac si pesti
http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-scorpion.php;)

| marry a răspuns:

Eu sunt scorpion...cu pestii ma inteleg super...

| Demoiselle a răspuns:

Mama e scorpiebig grin....pardon whistling scorpion

| el3ctronizenT a răspuns:

E cea mai tare zodie smug
eu's
scorpionii sunt f ganditori, misteriosi, sensuali si pasionali. trebuie sa fii facut din acelasi aluat k si el ca sa ii fii p plac pentru ca sunt f exigenti

| sabina59 a răspuns:

Un salut pentru toti. Sint poate cea m-ai noua membra si m-ai mult de atit sint scorpion. Parerea mea este ca nu sintem asa de speriat. Avem un caracter mai divers, ceea ce ne facem sa parem mai misteriosi, dar nu sintem. Sintem foarte afectivi si sinceri cu cei apropiati noua, sintem luptatori si nu ne lasam batuti usor de problemele vietii. Poate ca avem putini prieteni, dar gindesc ca aceeia care au ramas alaturi sint cei adevarati. Gindesc ca sintem foarte legat de natura, si aici ne gasim (ce-l putin eu) toata energia si forta cind sintem in impas sau nu sintem intelesi de cei din jur.In relatia de cuplu sintem foarte altruisti si punem multa pasiune pentru persoana iubita. Sintem capabili de a da foarte mult, dar asteptam sa si primim afectul de care avem nevoie. Cind dai si nu primesti nimc, atunci punem punct. Nu o facem ca si o razbunare, nu. Ne dam seama ca este inutil de a continua si atunci ne dam la o parte, chiar daca pentru cevaperioada continuam sa suferim. Din experienta mea nu cred ca exista zodie cu care sa nu poti avea o relatie buna. Trebuie doar sa avem respect uni cu altii si totul ar fi bine.Cred ca in una relatie fie ea de prietenie, fie de serviciu, o de dragoste ar trebui sa avem ca moto proverbul " Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Atunci ar merge totul bine.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Eu sunt:X:X

laughing
ce parere sa am
sad mie mi se par zapaciti:X scorpionii

| ioana_1851 a răspuns:

Eu sunt scorpion ..imi ador zodia..se inteleg foarte bine spiritual cu pestii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una nu ma inteleg deloc cu scorpionii zodia mea fiind balanta, dar exista si exceptii ( prietena mea ce mai buna e scorpion). Relationez foarte bine cu pestii, cu gemenii si cu balantele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elly4all si eu sunt scorpion, de aceea am pus si intrebarea big grin
in afara de "fanatic" si de culorile preferate, ne asemanam laughing
si ne sare mustaru' din oricebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sweetcandy, ai dreptate big grin
laughing daniela, am inteles ce vrei sa spui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El3ctronizenT bine punctat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Otonis, cu mine nu ti-ar iesi schema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate sabina mersi de raspuns big grin