| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre consumul de canabis legal pentru uz personal?
Daca ar fi legal ati consuma?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

A, nu e legal? Pff. Stai așa, că trebuie să scap de niște chestii.

1 răspuns:
| AdrianAntoine a răspuns:

Nu. Consumul de canabis sau marijuana ar trebui să fie strict pentru uz medical cu prescripție ștampilată de 3 oameni ca să nu existe posibilitatea de fals și cu analize serioase. Lumea a luat-o razna de când cu mediatizarea puternică a drogurilor.

1. Nu ești mai șmecher dacă fumezi.
2. Bani aruncați. ( Da și țigările sunt da unde sunt 15 lei, unde sunt 65 lei sau cât o fi gramul)
3. Nu te transformi în Snoop Dogg sau Cheloo (poate doar printr-un trip grav)
4. Creează dependență oricâtă nutella ar mânca uni „că nu domne că nu-i așa". (și nu mă refer la munchies)
5. Luate de-ampururea pot avea efecte nocive. Și algocalminul are uz medical, dar dacă faci abuz, ai pus-o.
6. Poți să te bucuri de viață și fără droguri.

Părerea mea sinceră de „comunist". laughing