| Mihai8767 a întrebat:

Ce parere aveti de uleiul de canabis? Este bun la ceva? Daca se poate as vrea si parerea celor care au folosit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,o sa te simți mai fericit

| zilog a răspuns:

In primul rand sa fie de canabis 100% ar trebui sa fie si extraordinar de scump! eu sunt automatist si ajung in fabrici unde as avea tehnologia pentru a obitine ulei de canabis.
Dar stii ce inseamna asta in realitate
Ar trebui sa am cam 1 Kg de seminte de canabis pentru ca sa le incing apoi sa le pun intr-o instalatie care face vid -400 bari
instalatia asta costa foarte mult este o masina de vidat ce are peste 4 tone
cine are acces la o asemnea masinarie
apoi din 1 Kg de seminte as obitine 250 mililitri de substata vascoasa lichida
dar acesta substata va contine apa va contine celule din semintele respective
va contine multe lucruri ne dorite
Asa ca acesta pasta acum trebuie sa fie centrifugata si trecuta prin filtre de fibra optica care costa aproximativ 15 euro de unica folosinta cu gaurele de 150 nano milimetri
acum am separat marea majoritate ale moleculelor ne dorite din substata respectiva
dar totusi contine apa si multe alte substate ne dorite
acum ca sa scap de apa si celelalte substate ne dorite
trebuie sa distilez acest ulei
cel mai ieftin distilator costa 1000 euro
imi trebuie 5 distilatoare ca sa pot elimina micro organismele gunoaiele metalele sai bucatelele microscopice de planta din substata respectiva
aici apar multe pirderi pentru ca fiecare distilator are ca un apendice unde se strang rezidurile
asa ca la sfarsit din 1Kg de seminte de canabis voi obtine 50 militri de ulei de canabis
acum din acest ulei de canabis trebuie sa scot substatele care ar putea fi clasificate ca fiind droguri
ca sa scap de substatele halucinogene...
trebuie sa il trec prin carbuni activi
ca sa treaca uleiul prin acesti carbuni activi trebuie sa am ozon comprimat la minim 7 atmosfere
ca sa nu se condenseze apa din ozon trebuie sa am instalatie de dezumidificare care si aia costa
hai sa zicem ca am trecut uleiul respectiv prin carbunii activi
acum mi-au mai ramas 20 grame de ulei
Dintr-un Kg de seminte
Cati bani costa 1 Kg de seminte
cat costa toate aceste consumabile + chiria + atentiile + autorizatiile + faptul ca eu trebuie sa am camere de supraveghere care sa fie legate tot timpul la cei care fac controlul la vami pentru ca aceste substate au regim special + salariul oamenilor care lucreaza + promovare reclama + ambalajul aspectos si prezentabil in care iti pun uleiul

Asa ca 1 litru de ulei de canabis ca sa fie ulei de canabis ar trebui sa coste 8000 euro
SI ITI DAI SEAMA DACA ESTE ADEVARAT PRIN AUTORIZATIILE DE PRODUCTIE
SI INSTITELE DE CERCETARE INDEPENDENTE
PRIN CERTIFICARILE OBTINTE
si autorizatiile de la guvern ca este bun pentru...

Trebuie sa aiba de la laborex.ro certificat de calitate conformitate si analize chimice ale produsului respectiv
daca nu au aceste acte nu este ulei de canabis

Poti sa te uiti la actele pe care le-au obtinut cei ce fabrica argint coloidal ionic ca sa iti dai seama cate autorizatii si certificari cei care fabrica ulei de canabis ca sa fie adevarat si sa nu fie o mare teapa!