| Marius66666 a întrebat:

Eu urasc din tot sufletul persoanele care fumeaza iarba, nu stiu de ce toti se dau in vant dupa canabis, pe Facebook copiide nici 16 ani posteaza "legalizati marijuana", voi ce parere aveti de generatia asta, de ce legea nu legalizeaza consumul de droguri?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pentru ca nu e sănătos și le pune viata în pericol. Îți murdărește corpul și ajungi de poți sa te îmbolnăvești sau chiar sa mori.

| AdrianTzar a răspuns:

O să fie foarte greu cu noua generație, dacă nu se sinucid până la 20, o să moară de cancer la 25... Dumnezeu știe

| kta1999 a răspuns:

Nu sunt de acord cu acest lucru, deoarece le fac un rau acestor copiii, nu le fac un bine.Din pacate sunt foarte multi adolescenti unde sunt consumatori de aceste substante.