| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand te muti impreuna cuplul isi monitorizeaza reciproc consumul apei, curent gaz? De exemplu iubita controleaza cat consuma iubitul si vice versa. Dupa casatorie mi-a povestit un coleg ca deja consumul este notat in caiet si cel care consuma mai mult plateste mai mult, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Încearcă sa facă economie. Deja femeia e șefa în casa.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lol ce chestie, ideal ar fi sa fie platit totu la jumate. se imparte in 2 tot ce se cheltuie si gata. Sau unul din ei cumpara mancare celalalt plateste facturile. Cu banii la comun numai scandal iese

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce... pai nici la inchisoare nu cred ca monitorizeaza cineva pe caiet aceste lucruri :/

Nu, evident ca nu. Doar daca nu te referi la o familie de tortionari.

| Freya1 a răspuns:

Ba,doar nu esti totusi însurat si pui aici întrebări legate de ce ti se intampla tie in casa?
În primul rând într-un cuplu nu se tin bani separați, iar in al doilea rand e normal ca daca stai rau financiar sa ii atragi atentia celuilalt sa nu faca risipa de anumite lucuri.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Freya1):

Asta inseamna ca daca eu am salariu mai mic decat sotia sunt pus la colt si obligat sa consum cat mai putin? SCLAVIE MODERNA

| Freya1 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

In primul rand daca ai salar mai mic decat sotia ar trebui sa faci ceva sa iti urci si tu salariul macar la nivelui ei.Nu zic ca nu sunt cazuri in care nevasta are un post mai bun, dar ca si bărbat dat (din punctul meu de vedere) ar trebui să te mai ridici in situatia data ca altfel e destul de aiurea.
Nu consumi tu mai putin, consumator amândoi mai putin daca stiti ca nu puteti plati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia par a fi chiriasi rivali de moarte nu sot si sotie laughing mi e mila de ei sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu știu ce părere sa am. Exista asa ceva?laughing)) mi se pare atât de penibil și urat. Astea nu s relații normale.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu se intampla asa ceva =]

| Paulyka36 a răspuns:

Nu înțeleg de ce-i tot răspundeți la individul asta când el are probleme la mansardă.

| Rovana17 a răspuns:

Mi se pare absurd așa ceva