| Alex a întrebat:

Ce parere aveti despre copii care nu sunt crestini si nu primesc cadouri de la Mos Nicolae, Mos Craciun si Iepurasul de Pasti?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall Alex. Si eu sunt tot Alex. Referitor la copii, ei saraci nu au nici o vina. Conteaza foarte mult mediul in care te-ai nascut, si in care cresti. Nu mai discutam de noroc. Sa ai parte de niste parinti bogati si cu capul pe umeri, asa noroc sa ai. Saracii asa au fost si asa sunt educati. Dar asta nu este tot. Pacat Pa

| Raluuu_9490 a răspuns:

Despre copiii care nu sunt crestini? Pai sunt destul de multi in ziua de asta care se numesc "crestini" insa in adevaratul sens al cuvantului nu sunthappy...eu zic ca nu ii criticam, iar despre cei care nu primesc cadouri de la Mos Nicolae, Mos Craciun si Iepurasul de Pasti, n-am pareri deosebite pentru ca nu le este vina lor si nici a parintilor, chiar sunt situatii in care parintii nu le pot oferi cadouriwinking
Concluzia mea este sa nu ii diferentiem, pana la urma sunt si ei oameni, ci chiar sa ii ajutamwinking