| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii Indigo? am citit despre copiii Indigo si as dori sa aud(vad) si parereile voastre!

Răspuns Câştigător
| petrud a răspuns:

Copiii indigo sunt copii care au o activitate spirituală foarte intensă, care sunt în contact permanent sau sacadat cu "lumea de dincolo", care primesc informaţii de la entităţi paranormale sau care ei însăşi au un suflet cu puteri paranormale sau de prezicere.

"Indigo" vine de la aşa-zisa culoare a aurei lor, care se spune că este indigo. Se spune că aceşti copii au început să se nască în număr mai mare de prin anii '80.

În ceea ce priveşte comportamentul lor (în adolescenţă şi la maturitate), se spune că nu sunt nici oameni introvertiţi, nici extrovertiţi, că sunt oarecum flexibili dar ţin extrem de mult la ţelurile lor şi la ce vor ei să facă şi că vor face orice să îşi ducă ideile spre înfăptuire, fiind persoane care se descurcă şi în compania altor persoane, dar şi fără ajutorul nimănui.

Eu sincer nu ştiu dacă toate lucrurile acestea sunt adevărate, nu ştiu dacă creştinismul e de acord cu aceste lucruri nedovedite deşi nu cred. Am cunoscut un tânăr despre care unii ar zice că este "indigo" şi pot să vă spun că este un tip de treabă, dar foarte visător, gânditor (şi credincios!) care nu caută prietenia la nimeni dar o acceptă dacă i se oferă şi o fructifică atât înspre binele lui cât şi înspre binele prietenului - într-un cuvânt, un om... plăcut şi de treabă!

Şi eu sunt curios să văd ce spun alţii. Sper că v-am ajutat să înţelegeţi câte ceva. Numai bine.

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Copii Indigo? Nu am auzit de asa ceva...eu stiu ca indigo este o culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.copiii-indigo.ro/
mai multe detalii