| pwp a întrebat:

Ce parere aveti despre cuvantul,, gagica"?
mie mi se pare de-a dreptul ORIBIL!

Răspuns Câştigător
| Morphine21 a răspuns:

Il urascx(
si alte cuv de genu: gagel, iubi, pup, versat, kidu, jmecher, barosan, boss, etc.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată de moravuri ușoare!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Sau gagicstraight faceAiureaoh go on
Cuvinte cocalarastiwinking

| Nicoleta a răspuns:

Mi se pare grosolan, mai degraba ca o jignire ( pentru mine).

| Narfundo a răspuns:

Ce te deranjeaza asa tare la cuvantul gagica? Din punctul meu de vedere, orice cuvant suna bine daca sti cum sa il ziciwinking. Mi-se parea si mie inainte ciudat sa zic :Ce faci gagico" si nu imi iesea niciodata. Dar daca o spui cu incredere si fata observa ca nu iti este rusine de tine si esti seriostongue crede-ma ca o sa ii placawinking

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Parca am fi de la tara.
Ce noi traim la beh-beh si la muh-muh?
Nu!

| Lora a răspuns:

Cel mai neinspirat cuvant cand e vorba de caracterizarea intr-un cuvant a unei femei frumoase.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna!
da, nu este un cuvant potrivit pentru o fata.
ne-a spus domnul profesor ca gagica insemna in latina sau in tiganesca nu mai stiu bine inseamna amanta laughing

| micurutza2005 a răspuns:

Da e preluat de la rromi suma foooaaarrrteee"bine"(de rau)pfuii analfabeti mai santem ca trebuie sa vorbim asa cu cuvinte de la rromi ca noi nu avem cuvinte mai frumoase:femeie, iubita, dragoste, aleasa, prietena etc.numai gagica e buna?

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai provine din tiganeasca din cuvantul gagi (femeie netiganca) cum spune dex-ul. Este termen de argou si normal sa sune nasol. Mai nou se confunda cu cel de iubita sau... femeie bine. Totusi tinand cont ca li se spunea asa femeilor care nu faceau parte din poporul lor, era mai degraba peiorativ, injositor.

| AlerimxD a răspuns:

Într-adevăr este oribil. Probabil pentru că nu sună deloc literar şi mai ales nu e inteligent. Prefer prietenă sau iubită.
Xoxo.

| Ady00pk a răspuns:

Lorand sunt total de acrod cu ce ai zis. Dar daca cocalarul CREDE ca impresioneaza o fata prin cuvantul "gagica" tu cum o impresionezi? Nu tu erai ala care ai spus pe TPU ca iti tai venele pentru o fata? laughing

| Loryoficial a răspuns:

E oribil si chiar PENIBIL! doar un cocalar ar putea folosi cuvantul acesta!"gagica" cei care spun ca vor sa "inpresioneze" fata...total gresit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare oribil, dar nici nu-mi place. Mai degraba ma amuza. Am auzit odata o fraza gen "Ce zici ma, ti-ai tras gagica?"laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? este un termen folosit in"suburbiile" culturii dar adesea si de mult timp folosit... da, este"oribil" pentru tine dar poate pentru multi pare un"alint"(nu este si cazul meu)