| klary a întrebat:

Ce parere aveti despre diferitele metode de aflare a viitorului, gen horoscop, tarot, ghicit in cafea, palma... sau chiar ghicitoare.

Credeti ca ne putem schimba viitorul daca apelam la aceste mijloace sau sunteti adeptul vreuneia dintre zicale "Ce ti-e scris in frunte ti-e pus" sau "Viitorul ti-l faci singur".

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E doar o chestie consultativa de care uneori ai nevoie pentru a te reincarca. In mare sunt baliverne. Fiecare gaseste in horoscopul general al zodiei lui unele trasaturi ce corespund cu realitatea personalitatii lui. Restul e umplutura. De fapt horoscopul te ajuta sa iti dai singur niste raspunsuri, sa intelegi unde ai gresit pana acum si ce trebuie sa mai schimbi la tine. E doar un ajutor petru a-ti forma o personalitate corecta. Din pacate nu toti il folosesc asa cum trebuie.

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, ziua, ora si minutul sunt cele ce iti marcheaza viitorul cand te nasti; acestea sunt coordonatele de care vei depinde toata viata; Dupa aceste coordonate, se zice din strabuni, ca Ursitoarele iti prezic viitorul si iti ureaza din cele sfinte, mai mult sau mai putin, dupa noroc. Dar sa le tii minte, este bine pentru ca asa vei sti cum sa iti citesti horoscopul si vei stii ce sa spui atunci cand vei fii intrebata; trebuie sa iti intrebi mama, care stie exact ce zi era si cand ai venit pe aceasta lume. Eu cred ca mai poti sa schimbi cate ceva in viata ta,(pe ici, colo, cum este si cazul fetei mele, careia i s-a ghicit cand era mica - si nu am crezut- ca se va marita si va trai departe in alta tara ) deci se mai poate influenta ceva in viata ta. dar cele de baza ti-au fost demult harazite la nastere. Acestea nu se vor schimba nicicand. Lucien.

| darkeyes a răspuns:

Viitorul ti`l faci singur.Este o zicala foarte adevarata. O cariera, o meserie, un nume in viata. Acestea le domandesti numai prin munca in tinerete.happy
Nu cred in acele metode de aflare a viitorului, cum de asemnea nu cred nici in superstitii.In plus sunt milioane de oameni cu aceeasi zodie, iar daca se intampla de exemplu sa fie cum scrie acolo, este doar o simpla coincidenta.Bye

| nutty a răspuns:

Consider acele "metode de aflare a viitorului" niste vrajeli.nu cred in ele, cred ca sunt de fapt niste metode prin care cineva isi face banii, si nu merita luate in considerare (cu horoscopul mai e cum e, se mai potriveste, dar restul...nu). mai degraba ne face singuri viitorul happy oricum, orice chestie pe care o facem, da startul altora, astfel ne creem singuri destinul. si uneori e mai bine sa nu stii dinainte ce va fi in viitor.