| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Dona Dumitru Siminica? hai ca v-am ars! sa nu cautati pe hashpeleurile alea ca nu tine!

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

De unde sa stiu eu de el daca a murit cu aproape 20 de ani inainte sa ma nasc?rolling on the floorA fost si el un omhappy

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Siminica este cantaret, iti spun sigur, de fapt... a fost sau mai este?

| Psihoyounger a răspuns:

Nu imi prea aduc aminte de el...

Psihoyounger

| pepe a răspuns:

Siminică asta a fost un mare lăutar care a murit de vreo 30 de ani, parcă a cântat şi cu Fărămiţă Lambru dacă-mi aduc bine aminte. Îl ascultau părinţii mei când avem vreo 10 ani.

| pepe a răspuns:

Blindule asta sincer nu o ştiu. Ascultam muzica asta pentru că aşa vroiau părinţii, nu ne plăcea dar nu aveam ce face.

| MMady a răspuns:

Foarte frumoase cantecele de pahar. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pepe esti bine educat! Stii cumva cine i-a zis lui Siminca ca este Pavaroti al muzicii lautaresti din Romania? si de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

deoarece ati fost cuminti si nu v-ati de httpeleuri, eu va sting pe toti la piept si va pup pe frunte! dar sa moara maica-mea de nu dau fundita la ala care habar-nare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar n-am. Na

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnicule! chiar matale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@benulica - stiu cine fu, il si ascultai, din pacate nu pe viu, imi si placu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ai mai! chiar asa? om a fost? inseamna ca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O voce si o pprestanta deosebite

| D3812849 a răspuns:

Deunde pot eu sa stiu dac a murit inainte sa ma nasc eu?