| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Elekes Levente(Levi Elekes) de pe Youtube, e un vlogger roman foarte inteligent si cu o gandire sanatoasa.
Uitati cateva clipuri ale lui:
https://www.youtube.com/watch?v=C2LUPIzEtPE
https://www.youtube.com/watch?v=HmsokFCwUbY
E vloggerul meu preferat.
L-a ascultat cineva pe Levi si a vazut mai toate clipurile lui?
(Vorbeste despre viata in general si problemele din viata noastra si despre cum sa te dezvolti personal si sa evoluezi)
Cei ce l-au ascultat? Ce parere aveti de el? Va plac ideile lui?

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

laughing Intregul film e compus din segmente.
Imi imaginez ca tipul sta pentru fiecare fraza cam 5 minute se o formuleze, iar dupa o baga in filmulet.
Sau cel putin memoria lui se termina la o fraza si jumatate, dupa trebuie sa oprasca aparatura si sa sa o citeasca pe urmatoarea.

| sublime89 a răspuns:

Am urmarit 5 minute din clipul despre D-zeu, si tipul pare inteligent. Faptul ca nu are o religie arata ca nu se teme sa gandeasca liber.

| AvalohAlyn explică (pentru sublime89):

De fapt cred ca e un adept New Age sau are ideile de genul..crede in Dumnezeu dar nu are religie..New Age totusi nu e o religie si un curent filosofic sau spiritual.

| sublime89 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sa creada in D-zeu fara sa aiba religie nu e neaparat ceva rau, dar sa fie un adept New Age mi se pare o prostie. Deci poate ca nu e atat de inteligent pe cat mi se parea la prima vedere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Era doar presupunerea lui Alan. Oricum nu e prea inteligent pustiul. E un baiat aparent cu intentii bune in a-si dobandi niste popularitate, dar e departe de a fi considerat cineva inteligent pentru indivizi trecuti de varsta lui. Nu e nici prost, dar nici wow.

| Tudor_Geo_1962 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ar trebui sa nu ne fie frica sa gândim liberi de fapt așa am fost creati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genul perfect de pustan model pentru noile generatii. Unul care vorbeste multe si nu spune totusi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut la inceput, dar mi se pare ca exagereaza la multe faze.

| Teardrop a răspuns:

Mă enervează. M-am uitat la câteva videouri de-ale lui, şi e un manipulator fără pereche pe youtube.
Se vede şi din titulurile pe care le dă videourilor lui. Tot felul de întrebări directe, da' în clip, vorbeşte în general, şi nu răspunde la ele. Până la final, ai şi uitat de ce te uitai. Vorbeşte multe şi nu spune nimic.

Plus că se tot laudă că se ştie descurca singur, deşi e evident că toată aparatura aia pe care o are a cumpărat-o măcar jumate' pe banii părinţilor lui. Nu ştiu ce tânăr la 18 ani îşi poate permite un PC full-dotat cu Apple, un apartament şi aparatură complexă de filmare, când alţii n-au bani nici de cafea -.-. Poate să tot zică el că o lucrat pe nu ştiu unde, şi cu nu ştiu ce, că nu te plăteşte nimeni să dai din meliţă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teardrop):

Un tanar de rand in niciun caz.
Cica lucreaza pentru BUG Mafia, e cunoscut ca si "mana dreapta" pentru Tataee.
Ce sa faci daca ai noroc, bani... si atentie iti faci de undeva.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

De fapt el are grija de canalele de youtube a multor vedete din Romania.happy Si colaboreaza cu ei, organizeaza concerte, face reclama, din cate am auzit. Oricum e inteligent si da sfaturi sanatoase asta e tot ce conteaza..cand majoritatea tinerilor baga numai jocuri pe PC el macar face ceva constructiv, productiv, de laudat. Oricum decat sa ma uit la Codrin Bradea sau la Zmenta il prefer pe Levi de 1000 de ori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu pot sa te contrazic in privinta asta.

Doar ca atat ma deranjeaza. Vorbeste enorm, face n-spe mii de montaje cu fragmente in care vorbeste si repeta idei ca o moara stricata, dar nu raspunde efectiv pe subiect.El iti ia un subiect, il da pe fata, apoi pe spate, il invarte, il bate ca pe un covor, dar tot nu scoate esenta din el. Vorbeste prea mult pe langa, se intinde excesiv in vorba. Si cel mai rau e ca vorbeste intr-un mod alert, fiindca isi monteaza toate vorbele succesiv, fara pauze. Trebuie sa ai si rabdare de fier sa-l urmaresti.
In rest, are o atitudine calma, relaxanta, placuta. E intr-adevar de apreciat. Fata de restul care doar isi baga si-si scot organe genitale pe fraze la patrat.

Ar trebui sa-si concentreze ideile in discursuri mai scurte, mai la obiect, eventual sa-si imbunatateasca si partea tehnica. Tipul lui de vlog devine obositor. E usor sa stai sa vezi 10 minute pe saptamana la vreun nou episod. Dar gandeste-te ce faci cu unii care abia aud de el si ii iau la rand toate clipurile.
El isi ia banii pe cat da din clanta. Dar fanii nu-si iau portia de morala prea bine gatita.

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Are el pe cineva care i-o făcut toate relaţiile astea.

| DobbyKreacher a răspuns:

Toti vloggerii romani sunt patetici.
Pustani care se cred si ei cineva si ca au ce da din clanta.

| Tudor_Geo_1962 a răspuns:

Cine are urechi de auzit sa audă cine nu este perdantul