| kiddutssa a întrebat:

Ce parere aveti despre legea noua privind anularea contractelor de telefonie fara sa mai fie nevoie sa se plateasca taxa de reziliere? Credeti ca abonatii ar avea vreun avantaj, avand in vedere ca odata cu acesta taxa, telefoanele nu se vor mai putea vinde la fidelizare.

2 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Se poate ca firmele de telecomunicatii sa renunte la unele facilitati (RDS- sa platesti abonament, fara sa mai fie gratis telefonul). Noroc!

| zacrazy a răspuns:

Avantaje vor avea cei care nu mai au posbilitatea sa tina un abonament pe care in urma cu cateva luni si-l permiteau. Dezavantaje vor avea noii abonati, care vor sa-si ia si telefon o data cu un abonament nou, deoarece telefoanele ar fi mult mai scumpe.