| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre Minimax? Stiu ca nu se mai difuzeaza desenele alea vechi.

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Mi-e dor de ele, au fost vremuri bune.

| dullcat a răspuns:

Era un post foarte frumos de desene animate. Faptul ca seara se schimba in Animax, pentru adolescenti, era destul de inteligent.Ma uitam la ambele, insa majoritatea zilei preferam tot pe Jetix.

| siriusblack98 a răspuns:

Personal nu mi-a placut in mod deosebit nici cand eram mic, eu am fost mare fan Cartoon Network in perioada copilariei, ulterior am schimbat la Disney in adolescenta ca dadeau si filme/seriale. Singurele doua desene foarte vechi de pe minimax care mi au placut si pe care le tin minte sunt:
1. Povestile lui Hans Christian Andersen
2. Povesti din folclorul maghiar
Chiar nu stiu ce se mai difuzeaza acum pe minimax, nu am idee nici macar daca mai exista.

| AdrianaBacescu explică (pentru siriusblack98):

Dupa Minimax era Animax la 8 seara.

| AdrianaBacescu explică (pentru siriusblack98):

Era un post bazat numai pe anime-uri acum 16 ani. Minimax inca mai exista.

| ShaOfHatred a răspuns:

Am copilărit cu Minimax. Minimax avea unele dintre cele mai bune serii animate din anii 2000

| blairelovesmusic a răspuns:

Ma uitam in copilarie la Minimax, la cateva desene animate printre care Mr. Bean, desenul ala cu fratii gemeni care cerceteaza animale din intreaga lume (am uitat cum se cheama), Martha vorbeste, My little pony (pe asta il vizionam cel mai des) si mai erau dar am uitat cum se chemau. Cel mai mult mi-a placut My little pony dintre cele mentionate. Ma uitam si la Boomerang (putini isi mai amintesc de canalul asta, a disparut in 2014) si la Cartoon Network (un canal foarte bun, din pacate nu mai difuzeaza desenele alea vechi). La Disney Channel ma uitam mai putin.

| vodami92 a răspuns:

Minimax numai este ce a fost! erau alea inainte! autobuzul magic! zambetul lui sharon! rollie pollie ollie! misterele din providence! etc! a fost odata! nici macar cartoon network numai este ce a fost! iar continuatorul lui a fost evident boomerang! cat despre jetix! el s-a numit fox kids la inceput! apoi trecerea la jetix! si ulterior disney channel acum! mda si cica era rau tare inainte! acum na devii mai matur! si te intereseaza altele! ma apuca rasul cand vad pensionari de astia batrani obositi saracii! care zic spun! ce desene animate! copilul in zilele noastre trebuie trimis timpuriu la munca! nu asa! sa vezi ce desene animate ii mai trebuie atunci!