| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre moralisti sfinti care stiu doar de altii, dar de rahatul propriu nu stiu nimic?

19 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Eh, au fost, sunt si vor fi mereu. Secretul e sa nu pui la suflet, te distrezi de ei cat e rezonabil si treci peste.

| LPCTSTR a răspuns:

Mna, te impaci si tu cu ideea ca unii sunt mai dobitoci decat ei: de exemplu, flat-earth-erii sau "antibotnitarii", antivaxxerii, etc. Dobitoci gasesti sa nu-i poti numara, ochi sa ai sa te bucuri ca nu esti unul dintre eiwinking

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Sa gandim logic, daca atat de multi moralisti avem in Romania, inalti sfatuitori, moralisti care au o viata perfecta, cum naiba de nu se aduna astia intr-un partid sa schimbe Romania, opozitia asta face de 30 ani si nimic, acesti moralisti au vieti perfecte?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Stii care e faza cu astia duc vieti triste, depresive, traiesc in ignoranta toata, nu se uita la rahatul lor pe cand eu consider ca daca esti constient de tine nu de alti incepi sa te maturisezi, tu la 18 ani fuga in strainatate

| Mosotti a răspuns:

Parerea este ca sunt niste prosti aia care se dau moralisti sfinti, nu exista sfinti, toti avem chestii de rahat mai mult sau mai putin.
Ca unu destept stie intai de rahatul lui, si apoi da un sfat altuia, sau nu-l da, daca si el a facut la fel in ramura aia.

Daca ai furat, nu zici altuia ca de ce fura!
Daca n-ai furat, intai analizezi de ce a furat, si apoi vezi ce zici, ca depinde de situatie, nu in toate cazurile acel om poate fi condamnat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inconstienti. Sau fac pe inconstientii.
Hai sa nu ii judecam, ca nu ajungem nicaieri ^_^

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Nu i judecam motanel dar ei ne judeca si cand le privim vedem ce viata de rahat duc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai da... si ce putem face? Revolutie? sad

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Sa-i taiem de craciun si sa facem gratare cu ei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

laughing)))) Cu mustar pe langa.

| Wr3nch a răspuns (pentru RAY):

Nu au, dar cred ca au. Si daca crezi destul in orice pana la urma pentru tine devine adevar.

| Freya1 a răspuns:

Stiu si eu multi de genul, ma bat zilnic de ei dar nu ai ce sa le faci.
De-a lungul timpului am fost judecata de multe persoane ce nu ar trebui să caste gura, dar este o vorba populara "judecata-s mama eu de cinei in sat mai rau".

| Drimmero a răspuns:

Care te-a mai suparat?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai vazut minunea de ieri seara, mi-a spus xxx la multi ani, fiind singura de pe TPU

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Sa stii ca mintea te duce ti am citit raspunsurile de la religie

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Poate si un motan ar merge

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Aoleu... nu, niciodata laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Hopa, e ziua ta. La multi ani, barosane, sa fii iubit si sa ai multa minte pe mai incolo si sa-ti gasesti o gagica pe inima ta, sau mai multe!